امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۹:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158263
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۲۲:۵۲
تعداد بازدید: 334
به گزارش «پیروان مــوعــود»، «عبدالعزیز بن فهد» شاهزاده سعودی هفته پیش در طی اقامت خود در اروپا از حادثه ترور جان سالم به در ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، «عبدالعزیز بن فهد» شاهزاده سعودی هفته پیش در طی اقامت خود در اروپا از حادثه ترور جان سالم به در برد، و هم اکنون تحت درمان می باشد.

این شاهزاده سعودی در توئیت خود  نوشت: عاملان با خوراندن سم به وی قصد داشتند ترورش کنند، وضعیت جسمانیش مساعد نبوده و احساس درد و لرزش شدید دارد.

 عبدالعزیز از عموی خود «ملک سلمان» پادشاه فعلی عربستان، درخواست کرد وی را با لباسی که در بازسازی کعبه مشارکت کرده بود کفن کرده، و در قبرستان بقیع در مدینه منوره دفن کند.

عبدالعزیز که 43 سال دارد طی سالهای  1995 تا 2005 که پدر وی، «ملک فهد» پادشاه سابق عربستان به دلیل بیماری از اداره کشور عاجز بود، رئیس دفتر نخست وزیری بوده و اداره مملکت را در دست داشت.

ایشان در این سالهایی که بر عربستان حکومت می کرد، به  ثروت هائلی دست یافت، و هم اکنون قسمت اعظم سهام شبکه های «ام بی سی» و « العربیه » در دست وی می باشد. قصرهای فاخر عبدالعزیز در عربستان بیشتر به شهرهای کوچک مجلل شباهت دارد.

شاهزاده سعودی پس از وفات پدرش ملک فهد در سال 2005 در حاشیه قرار گرفت و مجبور به ترک عربستان شد.

ایشان پس از ترک کشور خود، بین اروپا و امریکا در تردد بود. سفرهای شاهزاده سعودی با هواپیماهای اختصاصی «بوئینگ» بازتاب زیادی در رسانه های غربی را به دنبال داشت. وی با صدها نفر از همراهانش بین اروپا و آمریکا در رفت و آمد بود و برای اقامت خود هتلهای بزرگ و با شکوه را بصورت کامل اجاره می کرد.

عبدالعزیز در ابتدای سال جاری پس از اتهام وی از سوی دادگاه «ژنو» در حادثه ربودن «سلطان بن ترکی» شاهزاده دیگر سعودی، برای مدتی کوتاه و محدود به عربستان بازگشت.

سلطان بن ترکی که در ژنو اقامت می کرد، از مخالفان رژیم سعودی بود که پس از ربودن و تزریق مواد مخدر به وی که منجر به فلج ایشان شد، با تابوت به «ریاض» فرستاده شد.

انتهای پیام/750

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها: شاهزاده,سعودی
آخرین اخبار
پربازدید ها