امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158275
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۱۹
تعداد بازدید: 340
به گزارش«پیروان مــوعــود»، باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا با حضور در مقر سیا از پیشروی ائتلاف آمریکایی در مبارزه با داعش خبر داده ...

به گزارش«پیروان مــوعــود»، باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا با حضور در مقر سیا از پیشروی ائتلاف آمریکایی در مبارزه با داعش خبر داده است.

 خبرگزاری آسوشیتدپرس (AP) در گزارشی به انعکاس این اظهارات پرداخته و نوشت: «پرزیدنت باراک اوباما روز چهارشنبه از پیشرفت کمپین مبارزه با داعش به رهبری ایالات متحده خبر داد؛ هر چند بحران سیاسی در عراق و تشدید خشونت ها در سوریه می تواند پیروزی های به دست آمده را در مخاطره قرار دهد.

اوباما در بازدید از مقر سیا گفت که ماه های اخیر ماه های بدی برای داعش بوده است و گزارش مشروحی از مناطق بازپس گرفته شده از گروه های افراطی توسط نیروهای تحت حمایت آمریکا ارائه کرد.»
 
در ادامه این گزارش آمده است: «گرچه اوباما اذعان کرد که مبارزه با داعش هنوز دشوار و پیچیده است، او همچنین گفت که داعش در موضع دفاعی قرار گرفته و آمریکا در نظر دارد که این حرکت را ادامه دهد.

 اوباما گفت: "هر روز که رهبران داعش از خواب برمی خیزند، می دانند که این می تواند آخرین روز زندگی آن ها باشد."»

 آسوشیتدپرس همچنین نوشت: «اوباما اطلاعاتی درباره گام ها و اقدامات جدید و یا جزئیاتی از چگونگی گسترش مبارزه ایالات متحده با داعش در آینده، ارائه نکرد؛ هر چند مقامات گفته اند که این گام ها در حال اجرایی شدن است. اشتون کارتر، وزیر دفاع [آمریکا] اعلام کرده است که پنتاگون به دنبال راه هایی برای افزایش حمایت نظامی مبارزه با داعش است؛ از جمله افزایش احتمالی نیروهای آمریکایی و استفاده از بالگردهای آپاچی آمریکا برای ماموریت های ارتش عراق.»

رجزخوانی های اوباما در حالی صورت می گیرد که بسیاری از ناظران، مبارزه ائتلاف آمریکایی با داعش را صوری دانسته و از حمایت و پشتیبانی آمریکا از تروریست ها سخن به میان آورده اند. در حالی که ائتلاف به اصلاح ضد داعش آمریکا در چند سال، دستاورد چشم گیر و ملموسی نداشته، ائتلاف چند ماهه ایران، روسیه و حزب الله در مقابل تروریست ها در سوریه، حقایق میدانی جنگ را به کلی تغییر داد.
 
رابرت فیسک، نویسنده مشهور انگلیسی با اشاره به این موضوع می گوید: «آزادی "تدمر" علاوه بر اثبات جدیت ارتش سوریه و هم‌پیمانانش در مبارزه با داعش، ناتوانی ائتلاف بین المللی به سرکردگی امریکا را ثابت کرد که تاکنون نتوانسته‌اند هیچ زمینی را از داعش پس بگیرند.»

 

انتهای پیام/654

 

آخرین اخبار