امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۲۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158278
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۱۹
تعداد بازدید: 260
به گزارش«پیروان مــوعــود»، پلیس مرزی مقدوینه امروز (چهارشنبه) مجددا با استفاده از گاز اشک‌آور و نارنجک‌های بی‌حس کنده به ...

به گزارش«پیروان مــوعــود»، پلیس مرزی مقدوینه امروز (چهارشنبه) مجددا با استفاده از گاز اشک‌آور و نارنجک‌های بی‌حس کنده به سوی آن گروه از پناهجویانی که قصد عبور از مرز ایدومنی، مکانی که 11 هزار نفر در آن‌جا گیر افتاده‌اند  ، پرتاب کردند.

 پناهجویان معترض از پلیس درخواست کردند تا مرزها را بر روی آن‌ها باز کنند و در عین حال نیز برخی از آن‌ها سعی در عبور از سیم خاردارهای موجود در خط مرزی داشتند که واکنش پلیس مرزی مقدوینه را در پی داشت. در این حادثه مرزبانان یونان نیز برای متفرق کردن پناهجویان وارد صحنه شدند

مقدونیه در جریان ماجرای پناهجویان یونان را متهم به کم کاری می‌نماید و در عین حال یونان همسایه شمالی خود را متهم به استفاده افراطی از زور علیه پناهجویان نموده است.

پلیس مقدونیه چند روز قبل نمیز برای متفرق کردن گروه چند صد نفره مهاجران و پناهجویان که قصد عبور از مرز مقدونیه و یونان را داشتند، از گاز اشک‌‌آور و نارنجک‌های بی‌حس کننده استفاده کرد.

ده‌ها هزار مهاجر و پناهجو به دلیل محدودیت‌های اعمال شده از سوی برخی کشورهای حوزه بالکان در شرایط نامناسب و اسف‌بار در یونان به سر می‌برند. اغلب این پناهجویان در اردوگاه‌های قدیمی متعلق به نظامیان و یک فرودگاه حضور دارند.

شمار متقاضیان پناهندگی که اغلب آنها را سوری‌ها، عراقی‌ها و افغان‌ها تشکیل می‌دهند و هم‌اکنون در یونان حضور دارند، از زمان بسته شدن مرز این کشور با مقدونیه و اتخاذ تدابیر محدود کننده از سوی برخی کشورهای حوزه بالکان، افزایش یافته است.

 

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها