امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 20
۰۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158331
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۳۵
تعداد بازدید: 279
به گزارش «پیروان مــوعــود»، نیروهای امنیتی میانمار در ادامه آزار و اذیت و ظلم و ستم علیه مسلمانان این کشور، به بهانه بازرسی امنیتی به ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، نیروهای امنیتی میانمار در ادامه آزار و اذیت و ظلم و ستم علیه مسلمانان این کشور، به بهانه بازرسی امنیتی به تعدادی از مساجد و مدارس شهر «منگدو»، در ایالت «راخین» آراکان حمله کردند.

حدود ۱۰۰ تن از نیروهای امنیتی میانمار اعم از ارتش، پلیس و نگهبانان مرکزی این کشور، یک کمربند امنیتی در اطراف تعدادی از مدارس و مساجد شهر «منگدو» ایجاد و با یورش به این اماکن، نسخه‌هایی از قرآن و کتاب‌های دینی موجود در آن را پاره کردند.

بنابر این گزارش، این حملات به طور خاص امامان مساجد را هدف قرار داده بود و نیروهای امنیتی طی بازرسی‌ خود اقدام به تهیه لیستی از اسامی و اطلاعات امامان این مساجد کردند تا آن‌ها را تحت تعقیب قرار دهند و از امامت آن‌ها در مساجد جلوگیری کنند.

یادآور می‌شود، مقامات میانمار، از زمان وقوع حوادث خشونت‌بار سال ۲۰۱۲ میلای تاکنون به منظور از بین‌بردن و نابودی منابع دینی و محو هویت اسلامی اقلیت مسلمان روهینگیا در ایالت «آراکان»، فشارهای زیادی علیه مساجد و مدارس اعمال می‌کنند.

گفتنی است، ۱۵ درصد ساکنان میانمار را مسلمانان تشکیل می‌دهند که بیشتر آنان قربانی تبعیض نژادی و هدف حمله بودایی‌ها هستند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها