امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۵:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158336
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۳۸
تعداد بازدید: 247
به گزارش «پیروان مــوعــود»، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران امروز (یکشنبه) طی سخنانی در مراسم رژه روز ارتش ضمن تبریک این ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران امروز (یکشنبه) طی سخنانی در مراسم رژه روز ارتش ضمن تبریک این روز که با ولادت امیر المومنین علی (علیه السلام) مقارن شده است، اظهار کرد: در ماه های اولیه پیروزی انقلاب جامعه و کشورمان با یک توطئه ای رو به رو بود که ظاهر آن توطئه با شعارهای انقلابی زرق و برق پیدا کرده بود.

وی ادامه داد: گروهک هایی که خود را انقلابی می نامیدند و می خواستند از انقلاب سهم داشته باشند و حلقوم استکبار جهانی بودند، بحث انحلال ارتش را مطرح می کردند و چنین می گفتند که پس از پیروزی انقلاب ما به یک ارتش مردمی نیازمندیم.

روحانی تصریح کرد: کسی که با درایت تمام در برابر این توطئه که علیه اقتدار ملی بود، ایستادگی کرد امام بزرگوار و حکیم بود؛ شخصیتی که با بصیرت تمام همه ابعاد تهدیدات را می دید و با قدرت موضع گیری می کرد.

رئیس جمهور با اشاره به نامگذاری روز 29 فروردین به نام روز ارتش توسط امام خمینی(ره) اظهار کرد: در آن روز در تمام خیابان های تهران و همه شهرهایی که ارتش در آنجا حضور داشت نیروهای ارتشی به میدان آمدند و شعار ارتش فدای ملت را سر دادند ومتعاقب آن مردم نیز چنین شعار دادند که ملت فدای ارتش.

وی با بیان اینکه این روز تاریخی توطئه ای سهمگین را از پیش پای مردم برداشت، گفت: اثر استحکام واقتدار ارتش حتی قبل از تجاوز عفلقیان درحوادثی که برخی گروهک ها در غرب و شمال غرب و جنوب غرب ک شور بوجودآورده بودند، نمایان شد.

روحانی ادامه داد: ارتش با حضورخود در آن روزها به همه گروهک ها واربابان آنها نشان داد که ارتش ایران یک ارتش مکتبی و ملی است که گوش به فرمان رهبری معظم انقلاب دارد.

رئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه ارتش آزمایش خود را در روزهای پایانی سال 57 و ماه های اولیه سال 58 در برابر توطئه ها نشان داد، گفت: با آغاز جنگ تحمیلی حکمت سخنان امام راحل ظاهر و آشکار گشت و در آن روزها نیروهای دریایی، هوایی و زمینی ارتش دربرابر متجاوزین ایستادگی کردند.

وی ادامه داد: در آن روزها افتخارآفرینان بزرگ ارتش  همچون صیاد شیرازی ها، نامجوها، فکوری ها، فلاحی ها، ستاری ها، کشوری ها، بابایی ها و شیرودی ها به صحنه آمدند و با ایثار وفداکاریشان از کشورمان حراست کردند.

روحانی با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران طبق وصیت امام راحل و تدبیر فرماندهی  معظم کل قوا به کل ملت ایران تعلق دارد، تصریح کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران جناحی و حزبی نیست و به هیچ گروه و قومی تعلق ندارد.

وی ادامه داد: ارتش جمهوری اسلامی ارتش نظام اسلامی است که متعلق به کل ملت ایران است.

رئیس جمهور با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی مدافع میهن، نظام، قانون، ملت و منافع و مصالح ملی است، گفت: طبق فرموده امام راحل یک فرد یا باید در ارتش بماند و یا اینکه به حزب و گروهی تعلق پیدا کند و مورد سومی وجود ندارد.

روحانی تصریح کرد: یک فرد اگر می خواهد به حزب و جناحی وابسته باشد نباید در ارتش باشد و طبق فرمایش امام راحل وابستگی به جناح و حزب به معنای نابودی ارتش جمهوری اسلامی است.

وی بیان داشت: البته ضرورت عدم وابستگی به جناح ها و احزاب سیاسی در مورد کل نیروهای مسلح صادق است.

رئیس جمهور اظهار کرد: ملت ایران امروز افتخار می کند که ارتشی توانمند، مقتدر و با انگیزه های دینی و اسلامی که به فکر منافع ملی است را دارد؛ ارتشی که از مرزهای جغرافیایی، سیاسی، فرهنگی و ایمانی و آیینی مردم به خوبی حفاظت و حراست می کند.

روحانی افزود: اگر ارتش جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی و بسیج مقتدر در دوران دفاع مقدس در برابر متجاوزین نمی ایستادند امروز سرنوشت دیگری در انتظار مردم ما بود.

وی ادامه داد: اگر امروز می بینیم که قدرتهای استکباری و مزدوران آنها در منطقه نمی توانند چشم طمعی به جمهوری اسلامی داشته باشند به خاطر نیروهای مسلح مقتدر این کشور است.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز ارتش جمهوری اسلامی مقبول اذهان و افکار عمومی مردم و مورد اعتماد آنها است، گفت: اگر امروز ما در این منطقه ناامن به کشوری امن و با ثبات افتخار می کنیم به خاطر داشتن ارتشی قوی، سپاهی مقتدر و بسیجی دلاوراست.

روحانی ادامه داد: اگر امروز در منطقه ناامنمان در سراسر ایران اسلامی امنیت وجود دارد و همه کارآفرینان جهانی به سمت ایران حرکت می کنند به سبب امنیتی است که توسط نیروهای مسلح ما به نمایش گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه خون شهیدان برای اقتدار نظام جمهوری اسلامی تضمینی دائمی بوجود آورد، اظهار کرد: دیپلماسی ما و نیروهای مسلح ما یک هدف واحد را دنبال می کنند و آن حفظ و تقویت امنیت واقتدار ملی است.

رئیس جمهور تاکید کرد: آنکه می‌گوید ما قدرت سخت نیاز نداریم ساده لوح است و آنکه می‌گوید قدرت نرم نیاز نداریم نگاهش کوته بینانه است، ما همه در کنار هم هستیم و در یک کشور زندگی می‌کنیم و داخل یک کشتی هستیم و یک نفر این کشتی را فرماندهی می‌کند و ما دارای رهبر واحد و دولت واحد، قانون، ملت واحد هستیم و همه در کنار هم هستیم ولو اینکه سلیقه ما در گفتار و رفتار عین هم نباشد اما قطعا اهداف ما یکی است.

وی خاطرنشان کرد: من در این جا به صراحت اعلام می‌کنم همانطور که چند روز پیش در حضور سران کشورهای اسلامی به صراحت اعلام کردم که قدرت جمهوری اسلامی ایران و قدرت نظامی ما و قدرت سیاسی و اقتصادی ما علیه همسایگان ما و کشورهای جهان اسلام نیست، ما قدرت کشورهای اسلامی را قدرت خودمان می‌دانیم و قدرت خودمان را هم قدرت کشورهای اسلامی می‌دانیم

روحانی ادامه داد: در آنجای که سران کشورهای اسلامی حضور داشتند گفتم آن روز که بغداد در برابر تروریست‌ها در حال خطر بود این جمهوری اسلامی ایران بود که به ندای ملت و دولت و ارتش عراق پاسخ مثبت داد و از دروازه‌های بغداد و حرم‌های مطهر و عتبات دفاع و ایستادگی کرد ان روز که دمشق در حال خطر بود این جمهوری اسلامی ایران و رزمندگان ما بوده که به ندای ملت و دولت سوریه پاسخ مثبت دادند و با اعزام مستشاران از پایتخت این کشور و حرم‌های مطهر دفاع کردند.

رئیس جمهور گفت: بنده همچنین در آنجا گفتم که اگر فردا پایتخت شماها هم در خطر قرار بگیرد توسط تروریسم و یا صهیونیسم، آن قدرتی که به شما پاسخ مثبت خواهد داد اگر شما تقاضای کمک کنید، آن جمهوری اسلامی ایران است.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

آخرین اخبار