امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158346
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۱۰
تعداد بازدید: 351
مرحوم آیت الله سید علی آقا قاضی می‌فرمود: من می‌دانم آن کلمه‌ای را که حضرت (عج) به آنها می‌فرماید و همه از دور آن حضرت (عج) متفرق می‌شوند، چیست.

آیت الله طهرانی از علامه طباطبایی سوال می‌کند: راجع به حضرت قائم آل محمد حضرت حجه بن الحسن العسکری (عج) و کیفیت ظهورش، از مرحوم قاضی چیزی به خاطر دارید؟

 

علامه فرمود: در روایت است که چون حضرت قائم (عج) ظهور کنند، اول دعوت خود را از مکه آغاز می‌کنند. بدین طریق که بین «رکن» و «مقام» پشت به کعبه نموده و اعلان می‌فرمایند و از خواصّ آن حضرت سیصد و شصت نفر در حضور آن حضرت (عج) مجتمع می گردند.

مرحوم استاد ما قاضی می‌فرمود که: در این حال حضرت (عج) به آنها مطلبی می گویند که همه آنها در اقطار عالم متفرق و منتشر می‌گردند و چون همه آنها دارای طیّ الارض هستند، تمام عالم را تفحّص می‌کنند و می‌فهمند که غیر از آن حضرت (عج) کسی دارای مقام ولایت مطلقه الهیّه و مامور به ظهور و قیام و حاوی همه گنجینه‌های اسرار الهی و صاحب الامر نیست. در این حال همه به مکّه مراجعت می‌کنند و به آن حضرت تسلیم می‌شوند و بیعت می‌نمایند.

مرحوم قاضی می‌فرمود: من می‌دانم آن کلمه‌ای را که حضرت (عج) به آنها می‌فرماید و همه از دور آن حضرت (عج) متفرق می‌شوند چیست!!

و من در روایت دیده‌ام که حضرت صادق(ع) می‌فرمایند: من آن کلمه را می‌دانم.

1- مهر تابان، ص 331 – 332.

کتاب: اسوه عارفان – ص 108

منبع: پایگاه اطلاع رسانی مهدی موعود (عج) استان تهران

 

پایان پیام/9

برچسب ها: امام زمان,بیعت
آخرین اخبار
پربازدید ها