امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158369
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۲۳:۳۱
تعداد بازدید: 339
وزارت خارجه سوریه در دو بیانیه جداگانه برای دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت با تندترین جملات اقدام دولت اسرائیل در برگزاری نشست «تحریک آمیز» در جولان اشغالی را محکوم کرد.

به گزارش پیروان موعود٬وزارت خارجه سوریه در ادامه اعلام کرد که سازمان ملل و شورای امنیت باید با دخالت فوری، این نشست «غیر مسئولانه» را محکوم و بر عدم تکرار آن بویژه در اراضی اشغالی سوریه تاکید کنند.

به گزارش خبرگزاری سانا، این وزارتخانه سوری در ادامه افزود: سوریه امروز از سازمان ملل می خواهد که به تعهدات و وظایف خود در اجرای قعطنامه های صادره مجمع عمومی و شورای امنیت که در آن اشغالگری اسرائیل در اراضی سوریه به رسمیت شناخته نشده است، بویژه قطعنامه شورای امنیت به شماره 497 سال 1981 پایبند باشد. این قطنامه بر تصمیم کنست(پارلمان) اسرائیل در پیوستن جولان اشغالی مخالفت شده است و هیچ کشوری در جهان ان را به رسمیت نشاخت.

وزارت خارجه سوریه در پایان دو نامه خود از سازمان ملل و جامعه جهانی خواست تا مسئولیت های خود در اجرای قطنامه های شورای امنیت و سازمان ملل را بر عهده بگیرند و به موجب قطنامه شورای امنیت به شماره 497 به اشغالگری اسرائیل در بلندهای جولان پایان دهند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر مدعی شد که جولان اشغالی بخشی جداناپذیر از اسراییل است.

نتانیاهو با سفر به جولان در جمع سربازان صهیونیست لحن تهدیدآمیز خود را تندتر و اعتراف کرد که دهها حمله علیه تسلیحات حزب الله لبنان انجام داده است.

«فیصل مقداد» معاون وزیر خارجه سوریه نیز پس از ادعاهای نتانیاهو در مورد بلندی‌های جولان تأکید کرد که این منطقه همواره از آن سوریه بوده و خواهد بود.

آخرین اخبار