امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158371
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۲۳:۳۷
تعداد بازدید: 302
مجتهد فعال توییتری که تا کنون گزارش‌های زیادی از دربار پادشاهی آل سعود منتشر کرده، اینبار به مسأله گفت‌وگوهای صلح یمن در کویت پرداخته است.

مجتهد در توییتر خود نوشته «محمد بن سلمان» وزیر دفاع و جانشین ولی‌عهد عربستان عاجزانه خواهان پایان یافتن جنگ در یمن است و حاضر است از قطعنامه شورای امنیت و لزوم عقب نشینی و خلع سلاح انصار الله و پذیرش آنچه قانونی بودن ریاست جمهوری عبدربه منصور هادی نامیده می‌شود، صرف نظر کند.

این افشاگر توییتری می‌گوید تلفات بالای انسانی، بازی در آوردن‌های امارات، ملامت شدن بن سلمان به دلیل گسترش نفوذ القاعده و مرگ شمار زیادی از غیر نظامیان یمنی از جمله مواردی است که وزیر جوان سعودی را از پذیرش شکست باز می‌دارد.

بر اساس گفته‌های مجتهد تلفات انسانی عربستان در طول یک سال گذشته از جنگ از مرز چهار هزار نفر گذشته و بیش از 6 هزار نفر نیز زخمی شده‌اند و خسارت‌های مالی این جنگ صدها میلیارد دلار است که روز به روز افزایش پیدا می‌کند و امیدی به بهبود آن وجود ندارد.

سازمان‌های حقوق بشری مسئولیت مرگ شمار زیادی از مردم یمن را بر عهده عربستان می‌دانند، بسیاری از این سازمان‌ها تلاش کرده و موفق شده‌اند بر دولت‌های خود برای انتقاد از عربستان اعمال فشار کنند؛ از سوی دیگر آمریکا بن سلمان را در قدرت یافتن القاعده در جنوب یمن مقصر می‌داند.

مجتهد می‌گوید ادامه جنگ به معنای وخیم شدن این مشکلات است و پس از آن پیامدهایی به همراه خواهد داشت که ممکن است به سقوط محمد بن سلمان یا کل خاندانش منجر شود به همین دلیل او نیاز دارد که جنگ در یمن به پایان برسد.

به این ترتیب محمد بن سلمان در باتلاق یمن گرفتار شده؛ نه می‌تواند پیروز این نبرد باشد،‌ نه می‌تواند با آتش‌بس جنگ را به پایان برساند یا حتی با انصار الله به توافق کامل برسد.

هر گونه موافقتی با انصار الله برای افرادی که عربستان می‌گوید دولت قانونی یمن را تشکیل می‌دهند مانند عبدربه منصور هادی، گران تمام خواهد شد و آنها این اقدام ریاض را خیانت تلقی خواهند کرد، بنابراین حتی اگر محمد بن سلمان بخواهد و به دنبال پایان دادن به جنگ باشد به دلیل واکنش قابل پیش‌بینی هیأت موسوم به هیأت ریاض، گفت‌وگوهای صلح کویت به نتیجه‌ای نخواهد رسید.

آخرین اخبار
پربازدید ها