امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158399
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۱۴
تعداد بازدید: 323
به گزارش «پیروان مــوعــود»، واکنش ترکیه پس از اعلام سازمان دیده بان حقوق بشر در خصوص تیراندازی نیروهای گارد مرزی این کشور به سوی غیر ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، واکنش ترکیه پس از اعلام سازمان دیده بان حقوق بشر در خصوص تیراندازی نیروهای گارد مرزی این کشور به سوی غیر نظامیان آواره و پناهجویان سوری که از درگیری های داعش به سوی مرز ترکیه گریخته بودند، صورت گرفت.

وزارت امور خارجه ترکیه اطمینان داد که این اتهامات سازمان دیده بان حقوق بشر واقعیت ندارد. وزارت امور خارجه ترکیه خاطرنشان کرد که این کشور به حدود سه میلیون آواره سوری که از جنگ گریخته اند پناه داده است.

بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه ترکیه، هزاران سوری به دلیل حملات گروه داعش آواره شده اند. نهاد های کمک کننده در ترکیه تدابیر لازم را برای کمک به مردم سوریه در دو سوی مرز اتخاذ کرده اند.

سازمان دیده بان حقوق بشر روز جمعه نیروهای گارد مرزی ترکیه را به تیراندازی به سوی آوارگان  متهم کرد.

گری سیمپسون پژوهشگر دیده بان حقوق بشر اعلام کرد: با توجه به این که شهروندان از دست اعضای داعش فراری هستند، ترکیه به جای شفقت و مهربانی با تیراندازی با گلوله جنگی به آنها پاسخ می دهد.

به گفته این نهاد دست کم 30 هزار نفر طی دو روز از درگیری ها در شمال سوریه گریخته اند. سازمان دیده بان حقوق بشر از ترکیه خواست مرزهای خود را به روی آوارگان باز کند.

دیده بان حقوق بشر اعلام کرد: شمار زیادی از جمله افرادی که از این درگیری ها فراری هستند در اردوگاه های واقع در طول مرز در چادر زندگی می کنند و اکنون به سوی دیگر اردوگاه ها یا مناطق نزدیک می روند به رغم آنکه در آنجا نیز خطر آنان را تهدید می کند.

عبور غیرقانونی پناهجویان از ترکیه به سوی اروپا یکی از مشکلات بزرگی است که مسؤولان دو طرف تلاش دارند آن را حل کنند.

ترکیه ماه گذشته طی توافقی با اتحادیه اروپا متعهد شد در ازای دریافت کمکهای مالی و تسهیل سفر اتباع خود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و تسریع روند مذاکرات پیوستن ترکیه به این اتحادیه، تمام آوارگان و پناهجویانی را که به طور غیر قانونی وارد یونان می شوند برگرداند.

با وجود اظهارات مقامات ترکیه، حدود 2 هفته قبل نیز سازمان عفو بین الملل اعلام کرده بود که ترکیه در چند ماه گذشته هزاران پناهجوی سوری را به طور غیر قانونی به کشورشان بازگردانده است.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها