امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۴:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158425
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ - ساعت ۲۳:۴۷
تعداد بازدید: 230
عصر روز دوشنبه (18 آوریل) در عملیاتی شهادت‌طلبانه که از آغاز انتفاضه قدس در ابتدای اکتبر 2015 تقریبا مشابه آن انجام نشده بود، 21 اسرائیلی زخمی شدند.

به گزارشپیروان موعود٬«لوبا السمری» سخنگوی پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کرد این عملیات با کار گذاشتن یک بمب در قسمت انتهایی اتوبوس خط 12 قدس، منفجر شدن آن و در نهایت آتش‌سوزی در داخل اتوبوس انجام شد.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرده به سختی به این عملیات پاسخ می دهد .

«الیاس کرم» خبرنگار الجزیره اعلام کرد پس از این انفجار، حالتی از ترس و وحشت ایجاد شده بویژه اینکه در اوج تدابیر سخت امنیتی در آستانه عید «پاک» یهودی بوده است.

خبرنگار الجزیره می‌گوید: ارتش اسرائیل بیش از دو ساعت سردرگم بود تا اینکه بفهمد علت انفجار از یک بمب بوده نه اختلال فنی.

در ادامه این گزارش آمده است: انفجار در زمانی رخ داد که سازمان‌های امنیتی اسرائیلی درباره احتمال افزایش حملات ضد اسرائیلی فلسطینی‌ها هشدار دادند؛ اسرائیل این عملیات را هشداری خطرناک مبنی بر انتقال فلسطینی‌ها از عملیات‌ استشهادی با سلاح سرد و خودرو به عملیات‌های سازمان‌یافته‌تر و تاثیرگذارتر است.

«رون بن یشای» تحلیلگر روزنامه «یدیعوت آحارونوت» اعلام کرد: عملیات قدس که با یک بمب نسبتا بزرگ انجام شده، حاکی از آن است که انتفاضه قدس وارد ایستگاه دوم خود شده است.

موجی جدید از انتفاضه در قدس اشغالی؟

وی افزود: حماس دلایل بسیاری برای متشنج کرد وضعیت در کرانه باختری دارد با اینکه تا این لحظه مشخص نشده چه کسی این عملیات را انجام داده است و برای چه؟ بمب مذکور توسط یک شخص حرفه‌ای درست شده است؛ در خلال خیزش فلسطینی (انتفاضه) شاهد پرتاب بمب‌های دست‌ساز به سمت نظامیان و گشتی‌ها بودیم اما آنها بمب‌های ابتدایی بودند و مانند بمبی که در عملیات قدس انجام شد حجم بسیاری از مواد منفجره نداشتند.

بن‌یشای در ادامه گفت: آیا این عملیات بدان معناست که شاهد موج جدیدی از حملات فلسطینی‌ها هستیم؟ به معنای واضح‌تر: آیا مانند انتفاضه دوم به مرحله حملات کُشنده وارد شده‌ایم؟

«آموس هرئیل» خبرنگار نظامی روزنامه «هاآرتص» در این باره نوشت: این عملیات، حادثه‌ای غیر عادی در میان موج حملات فلسطینی‌هاست اما با این حال به تغییری ریشه‌ای اشاره ندارد زیرا ارتش در طول شش انتفاضه به بمب‌هایی شبیه به انتفاضه دوم دست نیافته است.

گروه‌های مختلف مقاومت عملیات قدس را که منجر به مجروحیت 21 اسرائیلی شد، تبریک گفتند و حمایت خود را اعلام کردند

آخرین اخبار