امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158452
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۳۹
تعداد بازدید: 278
به گزارش «پیروان مــوعــود»، بن رودز، معاون مشاور رئیس جمهور آمریکا در امور امنیت ملی، اعلام کرد سازمان القاعده با پولهای عربستان سعودی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، بن رودز، معاون مشاور رئیس جمهور آمریکا در امور امنیت ملی، اعلام کرد سازمان القاعده با پولهای عربستان سعودی تاسیس شده است و دارایی‌های اولیه‌ای که برای تاسیس این سازمان هزینه شد منحصرا از عربستان سعودی آمده است.

وی افزود: از جمله منابع مالی تروریست‌ها کارکنانی در دولت عربستان سعودی و اعضای خانواده‌های آن‌ها به اضافه برخی از ثروتمندانی هستند که ارتباطی با سیاست ندارند.

به نوشته اسپوتنیک، رودز در گفتگویی رادیویی با دیوید اکسلرود، مشاور اصلی سابق باراک اوباما، گفت: «نمی‌توان گفت سیاست عربستان سعودی، حمایت از القاعده بود، اما گروهی از ثروتمندان بزرگ سعودی بودند که به این سازمانهای تندرو کمک می‌کردند و این کمک در برخی موارد به صورت مستقیم صورت می‌گرفت.»

وی افزود: «می‌توان گفت دارایی‌های اولیه‌ای که برای تاسیس القاعده هزینه شد از عربستان سعودی آمده است.»

این اظهارات مسئول آمریکایی تنها یک روز پیش از سفر باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، به عربستان سعودی مطرح می‌شود. رسانه‌ها خبر می‌دهند اختلافات و شکافهای جدی میان دو کشور همچنان باقی است.

انتهای پیام/ 852

 

آخرین اخبار