امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158465
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۰۰:۳۴
تعداد بازدید: 260
به گزارش پیروان مــوعــود، روزنامه «صباح» ترکیه در مطلبی قابل تامل، ادعا کرده ایران از «اردوغان»، رئیس جمهور این کشور خواسته ...

به گزارش پیروان مــوعــود، روزنامه «صباح» ترکیه در مطلبی قابل تامل، ادعا کرده ایران از «اردوغان»، رئیس جمهور این کشور خواسته میانجی شده و عربستان را به منظور صدور مجوز برای حضور حجاج ایرانی راضی کند.

در این خبر آمده است: پس از مصالحه تُرک‌ها، به ایرانی‌ها جواب مثبت داده شد.

با توجه به رخدادهای تلخ حج سال گذشته و کشته شدن عده زیادی از هم‌وطنانمان بر اثر سوءتدبیر دولت عربستان، حواشی اخیر در رابطه با اعزام زائران ایرانی به مراسم حج این دوره در حالی ادامه دارد که چند روز پیش «حاتم قاضی»، سخنگوی وزارت حج عربستان اعلام کرد، وزیر حج این کشور در دیدار با هیاتی از ایران، بر ممنوعیت تجمعات و سر دادن شعار و بالابردن صدا هنگام دعا خواندن در حین مراسم حج تاکید کرده است.

وی گفت: وزیر حج عربستان پنج‌شنبه گذشته به اطلاع هیاتی از ایران رسانده که برپایی هرگونه راهپیمایی و تجمعات در اماکن عمومی مربوط به مراسم حج ممنوع است. در این دیدار وزیر حج عربستان بر ممنوعیت سر دادن شعار و بالا بردن صدا در حین قرائت دعا تاکید کرده است.

وزیر حج عربستان ادعا کرده است که سر دادن شعار، مزاحم دیگر حجاج می‌شود!

این ادعا در حالی مطرح می‌شود که حجاج ایرانی در سال‌های اخیر و در موسم حج، هیچ‌گونه تجمعی نداشته و شعاری در اماکن عمومی شهرهای مکه و مدینه سر نداده‌اند و مراسم برائت از مشرکین هم در چادرهای عرفات برگزار می‌شد.

منبع: ایسنا

 

آخرین اخبار
پربازدید ها