امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158477
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۲۹
تعداد بازدید: 268
به گزار ش «پیروان مــوعــود»، از زمان حملات تروریستی یازدهم سپتامبر تا کنون، گمانه زنی های زیادی در مورد ارتباط این حادثه با عربستان ...

به گزار ش «پیروان مــوعــود»، از زمان حملات تروریستی یازدهم سپتامبر تا کنون، گمانه زنی های زیادی در مورد ارتباط این حادثه با عربستان سعودی و سازمان های جاسوسی دنیا از جمله سازمان سیا و موساد وجود داشته اما به طور رسمی هیچ مقامی آن را تایید نکرده است.

با توجه به بالا گرفتن شک و شبهه در مورد این عوامل، موجی از خبرسازی رسانه های غربی در مورد نقش عربستان در این حملات به راه افتاده است که گرچه دور از واقعیت نیست اما به عوامل اصلی این حملات که همانا سازمان های جاسوسی هستند، اشاره ای نمی کند و به نظر می رسد به گونه ای فرافکنی افکار عمومی از اصل ماجرا باشد.

روزنامه "دیلی میل" انگلستان (Daily Mail)، در این باره اعلام کرد که به گفته مقامات آمریکایی گواهی پرواز غسان الشربی، بمب ساز عربستانی القاعده، بعد از دستگیری وی در سال 2002 در سفارت عربستان در واشنگتن یافت شده است.

به گفته دیلی میل انگلستان اسناد ثابت می کند که الشربی، در آن زمان با عوامل حمله سفر کرده اما در حملات شرکت نمی کند.

دیلی میل در ادامه افزود: در سال 2002 اندکی پیش از بازداشت این تروریست، وی مقدار زیادی از اسناد و مدارک از جمله گواهی پرواز را دفن کرده است. اما این مدارک توسط مقامات آمریکایی کشف شده و جزییات آن در سال 2003 ثبت می شود و سال گذشته بدون آن که توجه کسی را جلب کند منتشر می گردد. اما هفته گذشته یک فعال خبری این مطالب را در وبسایت خود منتشر کرده و توجه عموم مردم را به خود جلب می کند.

برایان مکگلینچ مدعی است که جزییات این پرونده می تواند پای افراد زیادی از حکومت سعودی را به میان بکشد.

وی می افزاید: پاکت گواهی پرواز ما را به این سوال می رساند که مقامات عالی رتبه سعودی تا چه اندازه در این حملات نقش داشته اند؟

به گفته دیلی میل، این اسناد به اندازه ای مهم بوده که باراک اوباما برای دیدار با مقامات سعودی، صبح امروز راهی عربستان شده است.

در حملات یازدهم سپتامبر، 19 نفر از هواپیما ربایان تبعه عربستان سعودی بوده اند و خانواده میلیاردر اسامه بن لادن، سرکرده القاعده با خانواده سلطنتی آل سعود روابط نزدیکی داشته اند.انتهای پیام/ 852

 

آخرین اخبار
پربازدید ها