امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۰۴:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158478
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۲۹
تعداد بازدید: 273
به گزارش «پیروان مــوعــود»، پارلمان بحرین به گزارش سالیانه وزارت خارجه آمریکا در خصوص وضعیت بد حقوق بشر در این کشور اعتراض کرد.به گزارش ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، پارلمان بحرین به گزارش سالیانه وزارت خارجه آمریکا در خصوص وضعیت بد حقوق بشر در این کشور اعتراض کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی بحرین «بنا»، پارلمان بحرین با اعتراض به این گزارش، اعلام کرد آنچه در گزارش مذکور آمده، اخبار نادرست، غیر دقیق و غیر واقعی است.

پارلمان بحرین با انتشار بیانیه‌ای مدعی شد، این گزارش منجر به افزایش هرج و مرج از طریق انجام عملیات تروریستی منظم و برنامه ریزی شده خواهد شد.

وزارت خارجه آمریکا هفته گذشته در گزارش سالیانه خود در مورد وضعیت حقوق بشر در کشورها، از نقض حقوق بشر و نبود آزادی‌ها در بحرین انتقاد کرده بود (جزئیات بیشتر).

در این گزارش که به موارد نقض حقوق بشر در بحرین اشاره شده، آمده است که بارزترین مشکلات مربوط به حقوق بشر، عدم توانایی شهروندان بحرینی به بازخواست دولت، عدم رعایت اصول قانونی در نظام قضایی از جمله بازداشت‌های بدون مجوز قضایی یا اتهام و حبس به مدت طولانی است که غالبا علیه معارضان و افراد سیاسی و فعالان حقوق بشر اعمال می‌شود.

بحرین از 14 فوریه 2011 میلادی عرصه انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند. این درخواست‌ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان مواجه شده است.

وزارت دفاع بحرین هفته جاری با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، از این پس برای سرکوب اعتراضات مردمی که آن را «اقدامات تروریستی» می‌خواند، از «نیروی دفاعی» یا همان ارتش این کشور استفاده خواهد کرد(جزئیات بیشتر).

از سوی دیگر، پارلمان بحرین چهارشنبه (دیروز) ضمن حمایت از دولت این کشور علیه انقلابیون خواستار اعلام جنگ علیه چیزی شد که آن را «تروریسم ایران و حزب‌الله» نامید(جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ 852

 

آخرین اخبار
پربازدید ها