امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158499
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۴۶
تعداد بازدید: 314
 به گزارش «پیروان مــوعــود»، وزارت خارجه انگلیس در این گزارش عنوان كرد: وضعیت حقوق بشر در عربستان سعودی همچنان نگران‌كننده است ...

 به گزارش «پیروان مــوعــود»، وزارت خارجه انگلیس در این گزارش عنوان كرد: وضعیت حقوق بشر در عربستان سعودی همچنان نگران‌كننده است هر چند گام‌هایی برای بهبود حقوق زنان در این كشور برداشته‌شده است.

در این گزارش با اشاره به اولین مشاركت زنان عربستان در انتخابات شوراهای محلی در 12 دسامبر 2015 میلادی عنوان‌شده است: به‌ هر حال ما همچنان نگران از توانایی زنان در عربستان سعودی برای مشاركت برابر در جامعه این كشور هستیم. هرچند بسیاری از موانع موجود در این راه فرهنگی هستند.

وزارت خارجه انگلیس همچنین در گزارش خود با اشاره افزایش شمار اعدام‌ها در عربستان سعودی افزود: در سال 2015 میلادی 158 نفر در این كشور اعدام‌ شده‌اند كه نسبت به سال 2014 میلادی 90 نفر افزایش نشان می‌دهد.

در این گزارش عنوان‌ شده است: انگلیس و اتحادیه اروپا مخالفت خود را با مجازات اعدام در عربستان به‌ویژه به دنبال اعدام 47 نفر در دوم ژانویه گذشته اعلام كردند.
وزارت خارجه انگلیس در این گزارش عنوان كرده است: در سال 2015 میلادی ما به‌طور مكرر موارد مرتبط با حكم‌های صادرشده برای علی النمر (برادرزاده شیخ نمر باقر النمر روحانی شیعه برجسته عربستانی)، داود ال مرهون و عبدالله ال زهیر كه همگی آنها در زمان دستگیری نوجوان بوده‌اند، مطرح كرده‌ایم.

این گزارش می‌افزاید: با توجه به اینكه مجازات اعدام در عربستان مبتنی بر قوانین شرع این كشور است بعید است در آینده نزدیك ملغی شود اما ما به تلاش‌های خودمان بر روی كاهش شمار اعدام‌ها و از جمله تشویق عربستان برای رعایت حداقل استانداردها در زمینهٔ صدور حكم اعدام ادامه می‌دهیم.

در گزارش وزارت خارجه انگلیس بیان‌شده است: در سال 2015 میلادی، انگلیس و اتحادیه اروپا به حمایت شان از آزادی بیان در عربستان سعودی از جمله در حمایت از رائف بدوی و اشرف فیاض و دیگر مدافعان حقوق بشری ادامه دادند و ما این موارد را در دیدارهای خصوصی با مقامات سعودی مطرح كردیم و ما همچنان این مساله را دنبال خواهیم كرد.

وزارت خارجه انگلیس در گزارش حقوق بشری خود در سال 2015 به بررسی موارد مختلف از جمله نگرانی و ادعاهای این كشور پیرامون مسائل حقوق بشری در كشورهای مختلف پرداخته است.

انتهای پیام/ 852

 

آخرین اخبار
پربازدید ها