امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۷:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158522
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۰۲:۱۴
تعداد بازدید: 227
ارتش روسیه از پایان عملیات خنثی سازی مین های کاشته شده در مناطق باستانی تدمر و آغاز عملیات در مناطق مسکونی خبر داد و گزارش آن را به صورت آنلاین برای پوتین فرستاد.

به گزارش پیروان موعود٬ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در پیامی ویدئویی از کارشناسان خواست مین ها را در قسمت های باستانی تدمر در حومه شرقی حمص به طور کامل خنثی کنند.

وی ضمن تمجید از تلاش کارشناسان تأکید کرد که هنوز قسمت عمدۀ کار باقی مانده است.

پوتین از طریق ویدیو کنفرانس به کارشناسان خنثی سازی مین گفت: اغلب قسمت های تاریخی تدمر از مین و مواد منفجره پاکسازی شده؛ اما هنوز کار زیادی برای خنثی کردن مین در تأسیسات زیرساختی و مناطق مسکونی شهر باقی مانده است.

ارتش سوریه و متحدانش روز 27 مارس، شهر تدمر را از چنگال تروریست های داعش آزاد کردند. داعشی ها قبل از فرار خفت بار خود در گوشه و کنار شهر مین های فراوانی کار گذاشتند.

نیروهای مهندسی وابسته به وزارت دفاع روسیه که از اواخر ماه گذشته عملیات گسترده ای را برای پاکسازی شهر از مین و مواد منفجره آغاز کردند، بلافاصله بعد از پایان کار در بخش تاریخی شهر به سراغ پاکسازی مناطق مسکونی رفته اند.

"یوری استایوفسکی"، فرمانده مهندسی عملیات ارتش روسیه، در گزارش آنلاین خود در گفت و گو با پوتین گفت عملیات پاکسازی مناطق تاریخی تدمر امروز به صورت کامل پایان یافته و کارشناسان هزار و 432 مین را خنثی کرده اند و به سراغ مناطق مسکونی و فرودگاه رفته اند.

در زمان حاضر 98 سرباز مشغول خنثی سازی مین ها هستند و بیش از هزار مین را در 367 ساختمان واقع در حدود 40 هکتار زمین خنثی و نیز 20 کیلومتر راه را پاکسازی کرده اند.

سیطره گروه تروریستی داعش بر شهر تاریخی تدمر در مه 2015 و اجرای اعدام های گروهی در معبد رومانی که قدمت آن به قرن دوم میلادی می رسد، واکنش منفی جهانیان را بر انگیخت. اواخر ماه گذشته ارتش سوریه و متحدانش با پشتیبانی نیروی هوایی روسیه این شهر را آزاد کردند.

 

آخرین اخبار