امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۱:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158526
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 261
به گزارش «پیروان مــوعــود»، نماینده مرجعیت عالی دینی روز جمعه در خطبه‌های نماز جمعه در حرم مطهر امام حسین(علیه السلام) در ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، نماینده مرجعیت عالی دینی روز جمعه در خطبه‌های نماز جمعه در حرم مطهر امام حسین(علیه السلام) در کربلای معلی از کسانی که قدرت را در اختیار دارند برای به دست آوردن رضایت اکثریت ملت عراق و نه اقلیت نزدیک به خود تلاش کنند.

شیخ عبدالمهدی الکربلائی گفت اکثریت مردم، مسئولیت پیشبرد چرخ زندگی در جامعه را در حالی برعهده دارند که از کشورشان و مقدسات و نوامیس مردم دفاع می‌کنند و بیشتر از دیگران خسته می‌شوند، آنها کشورشان را دوست دارند و به آن خدمت می‌کنند.

وی افزود اگر حاکم، رضایتمندی اقلیت را بر خشم عموم مردم و نارضایتی آنها ترجیح دهد، در آن هنگام ارکان حکومت متزلزل و ضعیف می‌شود و اگر این وضع ادامه یابد و خشم مردم تشدید شود، آنها را به سمت انقلاب و انتفاضه علیه وضعیتی که حاکم شده، سوق خواهد داد.

گشایش در بحران سیاسی عراق

از سوی دیگر صدرالدین القبانجی در خطبه‌های نماز جمعه در حسینیه الفاطمیه الکبری نجف اشرف تاکید کرد نشانه‌هایی برای گشایش در بحران سیاسی که می‌رفت کشور را از بین ببرد، آشکار شده است.

بر اساس گزارش الفرات،‌ القبانجی گفت اصلاحات باید مطابق با قوانین اجرا شود، باید به تمام اراده‌ها و خواسته‌ها با هدف رسیدن به توافق برای حل بحران سیاسی احترام گذاشت.

وی از آشکار شدن نشانه‌‌ها گشایش بحرانی خبر داد که نزدیک بود کشور را از ببن ببرد و از هم فروپاشد.

القبانجی تصریح کرد هر راه حلی باید حفظ وحدت عراق و پارلمان را تضمین کند.

از سوی دیگر سرحان احمد از نمایندگان ائتلاف کردستان عراق گفت اصلاح واقعی از طریق بازخواست فاسدان و انداختن آنها به زندان برای این‌که عبرتی برای مردم عراق باشند، ممکن است.مصدر: العبادی لم یبلغ الوزراء بأنه غض النظر عن التعدیل الوزاری

یک منبع سیاسی عراقی هم گفت حیدرالعبادی نخست وزیر عراق این مطلب را که وی از تعدیل وزارتی منصرف شده، به وزیران ابلاغ نکرده است.

این منبع افزود العبادی به وزیران گفته است باید تا پایان ماموریتشان به وظیفه خود عمل کنند و نباید پیش از معرفی وزیر جدید، کار خود را رها کنند.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها