امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۲۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15853
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۵۵
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، محمدرضا نقدی شامگاه شنبه در حاشیه بازدید از طرح‎های اقتصاد مقاومتی در گلستان در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، محمدرضا نقدی شامگاه شنبه در حاشیه بازدید از طرح‎های اقتصاد مقاومتی در گلستان در گفت‎وگو با خبرنگاران اظهار داشت: دولتمردان باید بدانند که با اتکا به نیروهای ذاتی خودمان می‎توانیم مشکلات کشور را حل کنیم و هیچ نیازی به امتیاز دادن به قدرت‎ها نداریم.

وی در خصوص تعامل بسیج با دولت آینده، تصریح کرد: بسیج در طول تاریخ خود، براساس همان مشی که ولایت و رهبری داشتند با همه دولت‎‎ها با آغوش باز و همکاری کامل وارد مذاکره شده است و هرکدام از دولت‎ها توانستند قدری از این ظرفیت استفاده کنند.

بیشترین بهره‎برداری از بسیج در دوران دفاع مقدس بوده است/ بسیج می‎تواند حماسه‎ساز باشد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه بیشترین بهره‎برداری از بسیج در دوران دفاع مقدس بوده است، اذعان کرد: ظرفیت مردمی بسیج می‎تواند بسیاری از گره‎ها را باز کند، اما متأسفانه این ظرفیت آنگونه که باید به خوبی در کشور استفاده نشده است.

نقدی متذکر شد: اگر دولت آینده مانند دولت‎های گذشته از این ظرفیت عظیم غفلت نکند، این ظرفیت می‎تواند حماسه‎ساز باشد.

وی با اشاره به ادبیاتی که اخیراً در کشور رایج شده مبنی بر اینکه حماسه سیاسی را مردم انجام دادند و اکنون باید حماسه اقتصادی را دولت انجام دهد، بیان داشت: این تفکر کاملاً اشتباهی است، چراکه حماسه اقتصادی بدون حضور مردم امکان‎پذیر نیست، مردم همواره باید در صحنه باشند، به طوریکه هر ایرانی یک تولیدکننده و نیروی مولد باشد. 

جامعه با فرهنگ تولید فاصله گرفته است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه کاهش فاصله کشاورزان با کشاورز نمونه کار بسیار بزرگی است، ابراز داشت: توجه به این مهم می‎تواند تحول بزرگی در کشاورزی و در تولیدات مواد غذایی کشور به وجود آورد.

نقدی افزود: سطح زیرکشت و سرمایه‎گذاری موجود می‎تواند کشور را در اغلب اقلام به خودکفایی کامل برساند و حتی در بسیاری از اقلام به صادرات عمده برسیم که بخشی از این برنامه‌ها را بسیج آغاز کرده و برخی موارد نیز به همت و پشتیبانی دولت محقق می‎شود.

وی با بیان اینکه جامعه با فرهنگ تولید فاصله گرفته است، خاطرنشان کرد: شروع کار در اقتصاد مقاومتی بد نیست، اما این فرهنگ نیازمند ترویج بیشتری در جامعه است. 

اگر فرهنگ کار و تلاش در کشور اصلاح نشود کسی نمی‎تواند حماسه اقتصادی را محقق کند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین بر فرهنگ‌سازی قوی در تولید تأکید کرد و اذعان داشت: تولید و کار در جامعه باید به عنوان یک ارزش تلقی شوند و فرهنگ پشت میزنشینی و عدم تولید باید به عنوان ضدارزش در جامعه نهادینه شود.

نقدی یادآور شد: اگر فرهنگ کار و تلاش، فرهنگ غالب کشور شود، واقعاً همین منطقه شمال برای اینکه بتواند کل کشور را تأمین کند، کافی است.

وی با تأکید بر اینکه اکثر مشکل کشور به فرهنگ کار و تلاش برمی‌گردد، اذعان کرد: اگر فرهنگ کار و تلاش در کشور اصلاح نشود، کسی نمی‎تواند حماسه اقتصادی را محقق کند. 

فرهنگ کار باید از مدارس آغاز شود

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با بیان اینکه استان گلستان یکی از سه استان برتر اقتصاد مقاومتی است، گفت: در گلستان کارهای خوبی برای الگوسازی انجام شده است، طبیعت این استان موافق با کار است، با اجرای طرح‎های اقتصاد مقاومتی نباید حتی یک نفر بیکار در این استان وجود داشته باشد.

نقدی با بیان اینکه فرهنگ کار باید از مدارس آغاز شود، یادآور شد: صرف پرداختن به مسائل تئوری در مدارس نمی‎توان به نتایج مطلوب دست یافت؛ بلکه مسائلی چون تولید و بازاریابی می‎تواند در به حرکت درآوردن چرخه اقتصادی کشور مفید واقع شود.

وی، شبکه‎های توزیع را در نتیجه‎بخش بودن کارها مهم ارزیابی کرد و بیان داشت: اگر جوانانی پیدا شوند که تعاونی‎هایی برای خرید محصولات در روستاها تشکیل دهند و زمینه عرصه تولیدات را به بازار فراهم کنند و حتی یک عنوان تجاری به محصول بدهند، یقیناً بسیار مؤثر خواهد بود. 

ملت ایران در عرصه‎های مختلف به ویژه در 24 خرداد خوش درخشیدند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه باید به تولید در روستاها رونق بخشیده شود، خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم گروه‎هایی راه‎اندازی کنیم که محصولات را از تولیدکننده روستایی خریداری کنند در ترویج تولیدات اثربخش خواهد بود.

نقدی در خصوص حضور مردم در انتخابات 24 خرداد، بیان داشت: حضور مردم بسیار عالی بود؛ همانطور که امام راحل نیز فرمودند «مردم امروز از مردم حجاز در عهد رسول‎الله (ص) و از مردم کوفه در زمان امیرالمومنین علی (ع) بالاتر هستند» چنانکه برای بارها و بارها حضور مؤثر خود را ثابت کردند و در عرصه‎های مختلف به ویژه در 24 خرداد خوش درخشیدند.

وی افزود: 30 سال و اندی بود که آمریکایی‎ها و استکبار علیه ایران، تبلیغات کردند و تبلیغات آنها سندی نداشت که بخواهند به آن استناد کنند؛ متأسفانه در سال 88 خیلی از کسانی که در مسندهای بالای نظام کار کرده بودند با طرح ادعای «تقلب» یک سند به مدعیانی که علیه انقلاب در دنیا فعالیت کردند، دادند و حرف آنها تردیدی را در دنیا نسبت به صداقت انقلاب اسلامی ایجاد کرد. 

انتخابات 24 خرداد باطل‎السحر تردیدها شد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: خوشبختانه این انتخابات باطل‎السحر تردیدها شد و ان‌شاءالله شاهد رویکرد گسترده‎تر مردم دنیا نسبت به انقلاب اسلامی خواهیم بود.

نقدی ادامه داد: کسانی که مقداری اعتمادشان سلب شده بود به آنها نیز ثابت شد که تمام ادعای تقلب دروغ است، بنابراین به دامان انقلاب برگشتند و دلهایشان دوباره نسبت به انقلاب صاف شد، اینها ظرفیت‎های بزرگی است که ان‌شاءالله آثار آن را به زودی خواهیم دید.

وی بیان داشت: اگر گرایش دولت نسبت به طرح اقتصاد مقاومتی تقویت و جدی گرفته شود طی دو تا سه سال آینده می‌تواند فضای تولید کشور را عوض کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان گفت: فرجام سوریه فروپاشی رژیم صهیونیستی است؛ آنچه در ترکیه اتفاق می‎افتد درس عبرتی برای کسانی است که می‎گویند روی خود را به سمت غرب برگردانیم.

انتهای پیام/83001/ذ40/ف4004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها