امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۵:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158578
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۴۹
تعداد بازدید: 272
به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزنامه الوطن سوریه به نقل از یک دیپلمات مستقر در مسکو گفت: روسیه آماده است که در صورت اقدام عربستان و ترکیه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزنامه الوطن سوریه به نقل از یک دیپلمات مستقر در مسکو گفت: روسیه آماده است که در صورت اقدام عربستان و ترکیه در اجرای تهدیداتشان بخش اعظمی از نیروهای خود را به خاک سوریه بازگرداند.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور روسیه گفته است که نیروهای این کشور می توانند بار دیگر طی چند ساعت به سوریه بازگردند اظهار داشت: سخنان ولادیمیر پوتین پیام آشکاری داشته که مضمون آن بر حل سیاسی بحران سوریه و مقابله با هر گونه اقدام نظامی در خاک سوریه تاکید دارد.

روزنامه سوری الوطن همچنین گزارش داد که استفان دی میستورا نماینده سازمان ملل قرار است بار دیگر با هیئت های دولت سوریه و معارضان دیدار و گفت و گو کند.

در همین حال استفان دی میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه می‌گوید در نتیجه بیش از 5 سال جنگ در این کشور عربی حدود 400 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

دی میستورا در حاشیه برگزاری مذاکرات صلح سوریه در ژنو سوئیس گفت: این آمار براساس تجزیه و تحلیل وی استخراج شده است و آماری تایید شده نیست.

وی اولین بار روز پنج شنبه گذشته در گفتگو با شبکه تلویزیون سوئیس این آمار را مطرح کرده بود.

دی میستورا گفت: آمار تلفات دو سال پیش 250 هزار نفر بود.

آتش بس شکننده اخیر در سوریه، بدون مشارکت گروه‌های تروریستی داعش و جبهه النصره (شاخه گروهک القاعده در سوریه)، از 27 فوریه (اوایل اسفند 1394) با میانجیگری روسیه و آمریکا برقرار شد.

دور اخیر مذاکرات سوریه 25 فروردین 1395 با نظارت نماینده ویژه دبیر كل سازمان ملل در ژنو سوئیس برگزار شد؛ اگرچه کمیته عالی مخالفان مورد حمایت کشورهای خارجی، پنج روز بعد در اعتراض به آن چه افزایش خشونت در سوریه نامید، مشارکت رسمی خود در مذاکرات را به حال تعلیق درآورد.

انتهای پیام/654

 

آخرین اخبار
پربازدید ها