امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۳:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158581
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۴۹
تعداد بازدید: 232
به گزارش «پیروان مــوعــود»، «مالک الأحمد»، فعال رسانه ای عرب، در اعتراض به روند گسترش شبکه های ماهواره ای شیعی گفت: این شبکه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، «مالک الأحمد»، فعال رسانه ای عرب، در اعتراض به روند گسترش شبکه های ماهواره ای شیعی گفت: این شبکه ها، در راستای ترویج فرهنگ شیعی بسیار پرشتاب عمل میکنند، و همه زمینه های سیاسی، خبری، بخش کودک، دینی و آموزشی را تحت پوشش قرار می دهند.

الأحمد گقت: آمار دقیقی از شبکه های ماهواره ای شیعی در دست نیست، ولی با اطمینان می شود گفت که هم اکنون شاهد فعالیت بییش از 100 شبکه شیعی هستیم که اکثر آنها در عراق فعال هستند.

 وی در ادامه مواضع خصمانه اش علیه گسترش این روند، شبکه های شیعی «حشدنا»، «النبراس»، «الأنوار»، «الإتجاه»، «المسار»، «الکوثر»، «العالم»  و دیگر شبکه ها را خطرناک توصیف کرد.

از سوی دیگر، «عزالدین الوراق»، پژوهشگر و رسانه ای دیگر عرب، ضمن اظهار نگرانی از نشر فرهنگ شیعی، در شرح استراتژی پیش روی این شبکه ها به «الاسلام الیوم» گفت: فعالیت شبکه های شیعی در راستای تمجید از «الحشد الشعبی»، دفاع از حزب الله لبنان، حمایت از حوثیهای یمن و تأیید شیعیان بحرین می باشد.، و همچنین تحرکات شیعیان قطیف در عربستان را تأیید می کنند.

به نقل از پایگاه خبری «البشیر»، پس از فتوای «جهاد کفایی» که تشکیل الحشد الشعبی را به دنبال دشت، این شبکه ها بیشتر فعالیتهای خود را در راستای دفاع از این شبه نظامیان شیعی متمرکز کردند.

این پایگاه خبری در ادامه اظهار داشت، دولت عراق و برخی سیاستمداران و نمایندگان سیاسی این شبکه ها را مورد حمایت مالی قرار می کنند. همچنین شبکه هایی مانند «الفرات نیوز» و «المنار» از طرف دولت ایران، و برخی دیگر از سوی مراجع شیعه تحت پوشش مالی قرار داده می شوند.

انتهای پیام/750

 

آخرین اخبار
پربازدید ها