امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۳:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158585
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۵۰
تعداد بازدید: 301
با اینکه اعتقاد به مهدویت و اندیشه ظهور مهدی(عج) بخش مهمی از اعتقادات اسلامی است نویسنده روزنامه عکاظ سعودی اعتقاد به مهدویت را "خرافه" دانست!

به گزارش پیروان موعود٬در حالی که اعتقاد به ظهور مصلح موعود، یک اصل مسلّم در ادیان آسمانی و نیز در بین شیعه و سنی است، روزنامه سعودی عکاظ با نقل فتوای یکی از سلفیون حنبلی، اعتقادات شیعیان و اهل سنت در خصوص مهدویت و مهدی منتظر (عج) را "خرافات" دانست!

«عبدالله الرشید» در این روزنامه سعودی نوشت: "پس از پیامبر به عنوان بهترین بنده، دیگر هیچ مهدی منتظری وجود ندارد، این موضوع را شیخ عبدالله بن زاید آل محمود مفتی سابق قطر و رئیس دادگاه‌های شرعی در رساله علمی خود مطرح کرده است."

نویسنده این مطلب با بیان این موضوع تأکید کرد که "با این حال اهل سنت و شیعیان به مهدی (عج) و ظهور وی ایمان دارند و به صورت کلی اهل سنت و جماعت، ایمان به مهدی (عج) را واجب می دانند."

این نویسنده سعودی در ادامه به نقل از "آل محمود" به حادثه هجوم جیهمان و پیروانش به حرم مکه در محرم 1400 هجری اشاره کرد و مدعی شد "این ماجرا در نتیجه سلطه تفکر مهدویت بر امت صورت گرفت و منافقان برای ریختن خون مردم و پایمال کردن مقدسات از آن سوء استفاده کردند" .

به گزارش العالم، این نویسنده سعودی با بیان اینکه رساله آل محمود تنها رساله وی علیه مهدویت نیست، تأکید کرد که آل محمود رساله‌های دیگری را در این زمینه دارد که در روزهای آینده بخش هایی از آنها را عنوان خواهد کرد.

خاطر نشان می شود اعتقاد به مهدویت و اندیشه ظهور مهدی (عج) بخش مهمی از عقاید اسلامی به حساب می آید که بر اساس بشارت های پیامبر گرامی اسلام (ص) میان تمام فرقه ها و مذاهب اسلامی شکل گرفته است.

حدود 600 حدیث نبوی دررابطه با حضرت مهدی(عج) در بسیاری از کتاب های شیعه و اهل سنت آمده است و بین دو مذهب تشیع و تسنن مشترکات زیادی در رابطه با امام زمان(عج) وجود دارد. حتی «ابن تیمیه» که در دشمنی با تشیع مشهور است، با استناد به انبوه روایات در صحاح سته دربارۀ مهدویت، صراحتاً می‌گوید: "احادیثی كه می‌توانیم با آنها بر قیام مهدی احتجاج کنیم‌، صحیح هستند. این روایات را ابو داود، ترمذی و احمد نقل كرده‌اند".

این امر آنقدر بدیهی است که «عبدالعزیز بن باز» مفتی سابق عربستان سعودی نیز در پاسخ به یک استفتاء، کسانی که اصل مهدویت را رد می کنند "اهل بدعت" و "منحرف" خوانده بود.

             

 

آخرین اخبار
پربازدید ها