امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۴:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158597
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۳۸
تعداد بازدید: 305
رسانه‌های غربی و صهیونیستی در تحریفی آشکار سخنان وزیر اطلاعات ایران را وارانه جلوه دادند و مطرح کردند که بشار اسد پیشنهاد پناهندگی به ایران را رد کرده است.

رسانه‌های غربی و صهیونیستی در اقدامی هماهنگ با تحریف سخنان سید محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران مدعی شدند که ایران به بشار اسد پیشنهاد پناهندگی و اقامت در این کشور را داده است.

این درحالی است که وزیر اطلاعات ایران روز شنبه مصاحبه‌ای با رسانه لبنانی المیادین داشته است و در این گفتگو در پاسخ به سوالی حس وطن دوستی و پای بندی اسد به کشورش را این گونه ترسیم می‌کند:

محمود علوی وزیر دفاع ایران به شبکه المیادین گفته که سردار سلیمانی به بشار اسد پیشنهاد کرده که خانواده خود را به ایران منتقل کند، اما وی این پیشنهاد را رد کرد.

علوی گفت: بشار اسد در رد پیشنهاد سردار سلیمانی گفته که خانواده من مانند "بقیه خانواده های سوری هستند و در دمشق باقی خواهند ماند."

وزیر اطلاعات ایران تاکید کرد که "توطئه علیه سوریه" زمانی آغاز شد که دمشق در جنگ 33 روزه اسرائیل علیه لبنان در سال2006، در کنار حزب الله لبنان قرار گرفت.

علوی افزود: اگر ایران در سوریه و عراق با تروریست ها مقابله نمی کرد، می بایستی در استان های ایران در غرب این کشور با آنها مبارزه می کرد.

تحریف سخنان وزیر اطلاعات درباره پیشنهاد ایران به اسد
درج واژه عائله (خانواده) در خبر المیادین که با علوی مصاحبه کرده مشخص است

وی گفت: الرقه سوریه یکی از مناطقی است که تروریستها قصد داشتند از آنجا علیه ایران توطئه کنند. داعش چندین بار تلاش کرد گروه های تروریستی را به ایران بفرستد.

وزیر اطلاعات ایران همچنین به دستگیری و کشته شدن عناصر "گروه های تروریستی اعزام شده به ایران" اشاره کرد و گفت: برخی از این گروه ها در دوره انتخابات نجلس اخیر ایران هدف قرار گرفتند و علاوه بر آن یک کارگاه بزرگ ساخت مواد منفجره کشف شد.

تحریف سخنان وزیر اطلاعات درباره پیشنهاد ایران به اسد

وی درباره ارتباط تهران با همپیمانان خود تاکید کرد که کشورش به شدت از همپیمانان خود حمایت می کند و همپیمانان ما اکنون قوی از هر زمان دیگری هستند و هز روز به پیروزی دست می یابند.

این در حالیست که اظهارات وی مورد تحریف رسانه های اسرائیلی قرار می گیرند. این رسانه ها مدعی شدند ایران به رئیس جمهور سوریه پیشنهاد پناهندگی داده است اما وی پیشنهاد ایران را رد کرده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

شبکه خبری آی۲۴نیوز، که یک رسانه صهیونیستی و مالک آن نیز یک تاجر فرانسوی- اسرائیلی است، در این باره نوشت: محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران در گفتگو با المیادین لبنان گفته است که ایران به بشار اسد و خانواده وی پیشنهاد پناهندگی دراین کشور داده تا دورادور به مدیریت امور سوریه بپردازد.

این شبکه با تحریف سخنان وزیر اطلاعات ایران افزود که پیشنهاد ایران به واسطه یکی از افسران بلندپایه سپاه قدس به بشار اسد اعلام شده اما وی نپذیرفت است.

شبکه اروپایی یورونیوز، نیز با طرح ادعای اقامت رئیس‌جمهور سوریه در ایران نوشت که وزیر اطلاعات ایران درباره اینکه این پیشنهاد در چه زمانی مطرح شده، توضیحی نداده است. 

متاسفانه برخی از رسانه‌های داخلی نیز بدون اطمینان حاصل کردن از صحت خبر به طور گسترده با تحریفی که رسانه‌های غربی و صهیونیستی در سخنان وزیر اطلاعات ایجاد کرده، به انتشار آن دست زدند.

 

 

 

 

لینک کوتاه این مطلب

 

آخرین اخبار
پربازدید ها