امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۱:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158601
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۴۸
تعداد بازدید: 189
در جریان عملیات نیروی هوایی ارتش سوریه، جنگنده‌های سوری گردان زنان داعش در رقه موسوم به «کتیبه الخنساء» را هدف قرار دادند.

به گزارش پیروان موعود به نقل از فارس، نیروی هوایی ارتش سوریه یکی از ساختمان‌هایی که مقر گروه‌های مسلح وابسته به داعش در شهر رقه شمرده می‌شد، را بمباران کردند.

این ساختمان مقر سوری گردان زنان داعش در رقه موسوم به «کتیبه الخنساء» بود که در عملیات نیروی هوایی ارتش سوریه بمباران شد تا در اثر آن 12 زن داعشی کشته شوند.

در این عملیات یکی دیگر از مقرهای داعش در شهر رقه نیز بمباران شد تا در اثر آن 22 تروریست تکفیری کشته شدند که اغلب آنها دارای تابعیت‌های کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بودند.

به گفته منابع محلی مقر هدف گرفته شده، در ریف غربی شهر رقه و در نزدیکی پل قدیم این شهر قرار داشت و یکی از اصلی‌ترین پایگاه‌های نگهداری زنان ربوده شده توسط داعش به ویژه زنان ایزدی و آماده کردن آنها برای فروش شمرده می‌شد.

منابع مذکور تصریح می‌کنند که پس از انتقال مقرهای داعش به بازارهای سنتی و مردمی دو منطقه الاماسی و المنصوره اقدام به مسقف کردن آنها با پارچه‌های برزنت و سفال کرده‌اند.

به گفته این منابع هدف داعش از این اقدام کاستن از میزان حملات صورت گرفته علیه مقرهای این گروه توسط جنگنده‌های سوری و روسی است.

نیروی هوایی روسیه دو روز قبل یکی از مقرهای داعش در نزدیکی میدان القادسیه در شهر رقه را هدف گرفت تا در نتیجه آن 51 تروریست وابسته به این گروه که اغلب دارای تابعیت‌های چچنی و ازبکی بودند، کشته شوند؛ در میان این کشته‌ها 5 تکفیری چینی نیز مشاهده می‌شدند.

به موازات این حملات هوایی و اقدام نیروهای کُرد در عقب کشیدن بخشی از عناصر خود به سمت شهرهای قامشلی، راس العین، تل تمر و ابو راسین در ریف حسکه و توقف درگیری‌های مسلحانه در دو شهر قامشلی و حسکه میان نیروهای کُرد و نیروهای داوطلب دفاع مردمی، سراسر جبهه عملیاتی ریف شمالی استان رقه در آرامش بود.

آخرین اخبار
پربازدید ها