امروز : پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 25
۱۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158605
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۵۹
تعداد بازدید: 252
گروه‌های تروریستی حاضر در سوریه بار دیگر در شمال غرب این کشور علیه ارتش آن متحد شدند.

وبگاه خبری «آرا» گزارش داد که چند گروه امروز یکشنبه در حلب و ریف شمالی این استان یک گروه متحد را تشکیل دادند که علاوه بر ارتش سوریه با داعش خواهد جنگید.

در بیانیه این گروه‌ها آمده است: «به خاطر اتحاد و با توجه به اهمیت جنگی که در خاک میهن صورت می‌گیرد و تلاشی که برای تجزیه آن به دولت‌های کوچک انجام می‌شود...ما گروه‌های زیر تشکیل گردان نیروهای ویژه الحمزه با رهبری ستوان یکم "سیف ابوبکر" را اعلام می‌کنیم».

در این بیانیه گروه‌های «لواء الحمزة ، لواء ذی قار ، لواء رعد الشمال ، لواء مارع الصمود و گردان مأموریت‌های ویژه» گردان حمزه را تشکیل داده‌اند.

در همین راستا، گروه‌های تروریستی در شمال غرب سوریه هفته پیش در استان لاذقیه علیه ارتش این کشور متحد شده و عملیاتی را آغاز کرده بودند.

عناصر تروریستی «احرار الشام، فیلق الشام، انصار الشام، شام الاسلام، جیش الاسلام، جیش النصر، جیش العزه، جیش المجاهدین، الفرقه الشمالیه و الفرقه الاولی الساحلیه» با انتشار بیانیه‌ای اتحاد خود را اعلام کرده و گفته بودند که «عملیات رد المظالم» را آغاز کرده‌اند.

این اتحادهای بی‌ثمر در حالی صورت می‌گیرد که بهمن ماه گذشته معارضان اعلام کردند گروه تروریستی «نورالدین الزنکی» با تروریست‌های «جبهه النصره» متحد شده است.

گروه تروریستی «احرار الشام» نیز اعلام کرده بود در صورتی می‌پذیرد با النصره متحد شود که این گروه ارتباط خود را با القاعده قطع کند.

آخرین اخبار