امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۲۳:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158607
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 227
پلیس رژیم صهیونیستی در ایام تعطیلات عید پاک یهودیان، امروز (یکشنبه) تدابیر امنیتی را در شهر قدس بطرز بی‌سابقه‌ای افزایش داد.

به نوشته وبگاه صهیونیستی «عاروتص شوع» پلیس اعلام کرد که بازدیدکنندگان صهیونیست فقط می‌توانند تا ساعت یازده صبح امروز در محوطه مسجدالاقصی حضور پیدا کنند.

گفته می‌شود که پلیس صهیونیستی تشدید تدابیر امنیتی را درپی هراس از هرگونه ناآرامی و خشونتی میان فلسطینیان و یهودیانی که برای حضور در مسجدالاقصی آمده‌اند، بیان کرد.

تا کنون پنج صهیونیست به دلیل ایجاد ناامنی و ناآرامی در محوطه مسجدالاقصی دستگیر شده‌اند. حدود 3500 افسر پلیس طی ایام تعطیلات در سراسر شهر قدس به گشت‌زنی مشغول شده و چهره این شهر را کاملا امنیتی و جنگی کرده‌اند.

نیروهای امنیتی صهیونیستی همچنین اعلام کردند که از فعالیت گروه فمینیستی «زنان دیوار» در مسجدالاقصی و در ایام تعطیلات عید پاک جلوگیری می‌کند.

زنان دیوار گروه چندفرقه‌ای فمینیستی مستقر در اراضی اشغالی هستند که هدف خود را دفاع از حق زنان اسرائیلی برای دعا کردن در دیوار غربی اعلام کرده اند.

یورش صدها شهرک‌نشین صهیونیست‌ به مسجدالاقصی

صبح امروز یکشنبه مصادف با سومین روز عید پاک یهودی حدود 800 شهرک‌نشین صهیونیست با حمایت شدید نظامیان این رژیم به مسجدالاقصی یورش بردند.

بر اساس گزارش وبگاه خبری «قدس پرس»، نگهبانان مسجدالاقصی اعلام کردند شهرک نشینان صهیونیست اقدام به انجام مناسک نژادپرستانه در مسجدالاقصی کردند و پنج نفر از این شهرک‌نشینان با تلاش نگهبانان مذکور اخراج شدند.

فلسطینی‌های حاضر در مسجدالاقصی اقدام به سر دادن تکبیر و شعارهایی علیه صهیونیست‌ها کردند و درگیری‌هایی رخ داد.

جمعه هفته گذشته (22 آوریل) اولین روز عید پاک یهودی بود اما امروز اولین روز یورش صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی در خلال عید پاک که بیش از یک هفته طول می‌کشد، است.

آخرین اخبار
پربازدید ها