امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۰:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158609
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۰۷
تعداد بازدید: 229
به گزارش«پیروان مــوعــود»، «یارون فریدمان»، پژوهشگر اسرائیلی در ارتباط با حضور پر رنگ جریان سلفی گری در منطقه، تصریح کرد: ...

به گزارش«پیروان مــوعــود»، «یارون فریدمان»، پژوهشگر اسرائیلی در ارتباط با حضور پر رنگ جریان سلفی گری در منطقه، تصریح کرد: گروههای سلفی – وهابی، در راستای ایجاد امپراطوری اسلام سلفی در خاورمیانه، گام بر می دارند.

این پژوهشگر اسرائیلی نسبت به تلاش مستمر سلفی ها برای در دست گرفتن منطقه هشدار داد، و گفت وضعیت کنونی خاورمیانه از اضمحلال «اخوان المسلمین» و استقبال از جریان اعتقادی – سیاسی سلفی ها در منطقه خبر می دهد.

فریدمان اسرائیلی با تصور اینکه عرصه بین المللی نسبت به حمایتهای مالی عربستان و رژیم صهیونیستی از حرکتهای سلفی بی اطلاع است، حمایتهای مالی این جماعتها را محصور به کشورهایی همچون مصر، اردن و فلسطین کرد!

بنا به نقل از پایگاه خبری «sns»، حمایت مالی از جماعتهای سلفی و همینطور اتخاذ مواضع خصمانه علیه اخوان المسلمین، به سلفی ها اجازه می دهد تا در دهه آینده بسیار قدرتمندانه، حکومت خاورمیانه را در دست بگیرند.

این پژوهشگر تصریح کرد: سلفی ها با شیعیان و جمهوری اسلامی ایران خصومت داشته، و علیه آنان مستقیماً اعلام جنگ کرده اند.

فریدمان با فراموش کردن، روابط محکم رژیم صهیونیستی با سلفی ها و آل سعود، مدعی شد که جنگ علیه اسرائیل گام بعدی سلفی هاست!!

وی در ادامه اظهارت خود گفت: کشورهای عربی در برابر پذیرش و نفوذ سلفیت، سیاسیت نرمی را در پیش گرفته اند.

روزنامه اسرائیلی«یدیعوت آحارورنوت» که این گزارش را در صفحات خود چاپ کرده است، به نقل از فریدمان گفت: اگر دولتهای عربی در حمایت از پرچم سیاه -که اشاره به گروههای تروریستی داعش دارد- کوتاهی کنند، جماعتهای سلفی برای افراشتن پرچم سیاه سبقت کرده و به گروههای تروریستی -که این پایگاه خبری به آنها جهادی اطلاق کرد- خواهند پیوست تا سیطره خود را در همه خاورمیانه گسترش دهند، همانگونه که در سوریه و عراق همین اقدام را انجام دادند!

انتهای پیام/750

 

آخرین اخبار
پربازدید ها