امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158614
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۰۷
تعداد بازدید: 258
به گزارش «پیروان مــوعــود»، نمایندگان تحصن کننده در پارلمان عراق خبر دادند که طی مدت اخیر از سوی شیخ نشین‌های حاشیه خلیج فارس ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، نمایندگان تحصن کننده در پارلمان عراق خبر دادند که طی مدت اخیر از سوی شیخ نشین‌های حاشیه خلیج فارس تهدیدها یا مشوق‌های مالی برای تحمیل اراده خود بر فرآیند سیاسی عراق دریافت کرده‌اند.

«هیثم الجبوری» سخنگوی نمایندگان متحصن در پارلمان عراق تاکید کرد: کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس در اقدامی مداخله جویانه در مسائل سیاسی عراق، نمایندگان تحصن کننده در پارلمان را مورد تهدید جدی یا تحریک به دریافت رشوه کرده‌اند و به زودی برای افکار عمومی هر گونه انحرافی را که علیه طرح ایجاد اصلاحات  ایجاد شده یا خواهد شد، فاش خواهیم کرد.

وی افزود: این افتخار ماست که تسلیم دیکته‌های سفارتخانه‌ها و سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه که مردم عراق را به کشتن می‌دهند، نمی‌شویم.

در همین حال نمایندگانی از پارلمان عراق پیش‌بینی کردند طی جلسه‌ای با حضور همه فراکسیون‌های سیاسی پارلمان عراق کابینه پیشنهادی حیدر العبادی به رای گذاشته شده و شاهد حل بحران کنونی باشیم.

«سلیم شوقی»، عضو فراکسیون همپیمانی ملی پارلمان عراق در این خصوص گفت: دفتر الجبوری در خصوص غیرقانونی بودن نشست‌های اخیر نمایندگان تحصن کننده در پارلمان شکایتی را به دادگاه فدرال تقدیم کرد و دادگاه این شکوائیه را بررسی خواهد کرد.

وی افزود: این در حالی است که مقتدا صدر نیز ضمن اذعان به مشروعیت ریاست سلیم الجبوری دعوت به برگزاری نشست فراگیر نمایندگان و به رای گذاشته شدن نخستین کابینه پیشنهادی العبادی شده بخصوص که دفتر الجبوری هم این نشست را برای روز سه شنبه این هفته مشخص کرده است.

شوقی گفت: همه فراکسیون‌های سیاسی و از جمله جریان صدر در نشست روز سه شنبه حاضر خواهند شد تا کابینه پیشنهادی العبادی به رای گذاشته شود بخصوص که جریان صدر تاکید کرده بازگشت فراکسیون آن به پارلمان در گرو به رای گذاشته شدن کابینه العبادی است.

وی افزود: بنابراین اگر همان اولین کابینه پیشنهادی العبادی به پارلمان ارائه شود جریان صدر هم در رای گیری روز سه شنبه حضور خواهد داشت.

این در حالی است که نمایندگان تحصن کننده همچنان بر انتخاب هیات رئیسه جدید پارلمان اصرار دارند.

«کاظم الصیادی» یکی از نمایندگان تحصن کننده گفت: تحصن نمایندگان همچنان ادامه دارد تا آنهایی که خود را لایق رسیدن به کرسی ریاست مجلس می دانند نامزد تصدی این پست شوند و تصمیم نهایی را نمایندگان پارلمان خواهند گرفت که صرف نظر از اینکه نامزدها متعلق به چه حزب یا طائفه‌ای باشند فرد لایق را برای رسیدن به ریاست پارلمان برمی‌گزینند.

انتهای پیام/654

 

آخرین اخبار
پربازدید ها