امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۲۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158625
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۰۰:۴۵
تعداد بازدید: 255
یک منبع آگاه از اعضای نیروهای بسیج مردمی ترکمانی (الحشد الشعبی الترکمانی) از آغاز درگیری‌های مجدد چند اغتشاش‌گر کُرد با شیعیان ترکمانی در «طوزخورماتو» خبر داد.

به گزارش پیروان موعود به نقل  از فارس وی اعلام کرد که در ساعت 23 شب گذشته، شماری از کردهای وابسته به گروه موسوم به «گوران» در حال کارگذاشتن یک بمب در یکی از محله‌های مسکونی شیعیان ترکمانی در «طوزخورماتو» بود که بمب مذکور منفجر شد و 5 کرد نیز زخمی شدند. زخمی‌ها به بیمارستان طوزخورماتو انتقال یافتند تا سپس مورد بازجویی قرار گیرند اما چند نفر دیگر از همپیمانان این افراد با هدف سرپوش گذاشتن بر این ماجرا، یکی از مقرهای نیروهای الحشد الشعبی الترکمانی را با نارنجک هدف قرار دادند که طی آن، 2 نفر از نیروهای ترکمانی زخمی شدند و یک نفر جان خود را از دست داد. 

به گزارش فارس، پس از این بود که درگیری‌ها میان دو طرف آغاز شد.

این منبع افزود: هدف ایان افراد مهاجم از آغاز درگیری‌های شب گذشته این بود که بر روی اقدام به بمب‌گذاری یاران خود در طوز‌خورماتو سرپوش گذارند و به افکار عمومی این‌گونه القاء کنند، افراد بستری شده در بیمارستان در درگیری مسلحانه با نیروهای بسیج مردمی زخمی شده‌اند.

وی که خود یکی از مبارزانی ترکمانی در حال نبرد با داعش است، گفت: ما امیدوار بودیم که فرماندهی نیروهای پیشمرگه برای حل این بحران وارد عمل شود. بامداد امروز نیز این فرماندهی یک توپ نظامی عازم طوزخورماتو و به طور مشخص منطقه «الجمیلة» که کردها در آن ساکنند، کرد و این توپخانه، مناطق محل استقرار شیعیان ترکمانی و خانواده‌هایشان را بمباران کرد که طی آن شماری از زنان و کودکان قربانی شدند.


بمباران مناطق مسکونی شیعیان ترکمانی


هدفگیری مقر کردها در طوزخورماتو

 

گوران یکی از ساکنان منطقه «چمچال» در شمال عراق است اما چند سالی است که در طوزخورماتو در حال ارتکاب قتل، آدم‌ربایی و غارت مردم است. وی و شماری از مزدورانش، سالهاست که در حال ربودن جوانان شیعه ترکمانی و بمب‌گذاری در نزدیکی منازل آنها هستند تا آنها را به کوچ اجباری متقاعد کنند. اما در پی زخمی شدن گوران در درگیری‌های پیشین، وی مدتی در طوزخورماتو نبود اما چند روز پیش به منطقه بازگشته و همان کارهای همیشگی‌‌‌اش را از سر گرفته است.


گروه گوران

 

وی یکی از بارزترین سران فتنه‌انگیز میان کردها و شیعیان ترکمانی است و تحت پیگرد قضایی قرار دارد اما دولت محلی در طوزخورماتو از دستگیری او خودداری می‌کنند و حتی از طریق همین قانون از او حمایت می‌کنند و برایش راه فرار می‌یابند.

در درگیری‌های شب گذشته نیز شیعیان ترکمانی ساکت نماندند و یک تانک، یک خودروی زرهی و دو خودروی نظامی پیشمرگه را که در حال بمباران مناطق مسکونی در جنوب غرب طوزخورماتو بودند را به آتش کشیدند. در حال حاضر درگیری‌ها متوقف شده است اما همچنان اوضاع متشنج است.


آتش زدن تجهیزات نیروهای پیشمرگه


متوقف کردن نیروهای پیشمرگه در حال پیشروی

 

آخرین اخبار
پربازدید ها