امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158639
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۰۱:۰۶
تعداد بازدید: 367
به گزارش پیروان مــوعــود، اخیرا مشخص شده که هکرها یک بک‌دور (BackDoor) بر روی یکی از سرورهای شرکت فیسبوک نصب کرده‌اند. نصب این بک‌دور ...

به گزارش پیروان مــوعــود، اخیرا مشخص شده که هکرها یک بک‌دور (BackDoor) بر روی یکی از سرورهای شرکت فیسبوک نصب کرده‌اند. نصب این بک‌دور برای سرقت جزییات اطلاعات ورود به سیستم کارمندان این شرکت به کار رفته است. گرچه مشخص نیست این اقدام چقدر موفق بوده و شخص نفوذ کننده را به اهدافش رسانده یا نه، اما مشخص شده اپلیکیشن انتقال فایل که بر روی این سرور قرار دارد مشکلات و آسیب‌پذیری‌هایی دارد که به هر نفوذکننده‌ای امکان به‌دست‌گرفتن کنترل آن را می‌دهد.
 
حمله‌کنندگان به این سرور ممکن است ایمیل‌های کارمندان شرکت را چک کرده باشند یا با اتصال به شبکه مجازی خصوصی فیسبوک، امکان دسترسی به عملکرد داخلی این شرکت را یافته باشند.

ظاهرا این شرکت در حال تحقیق بیشتر بر روی این موضوع است. این بک‌دور در حال حاضر دیگر روی سرور قرار ندارد با این حال چنین اتفاقاتی باعث خدشهدار شدن اعتبار امنیتی‌ شرکت‌های بزرگ می‌شود. ظاهرا حتی قدرتمندترین شرکت‌ها در حوزه تکنولوژی هم باید بپذیرند که گاهی در مقابل حمله هکرها آسیب پذیرند.

منبع: مشرق

آخرین اخبار
پربازدید ها