امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۱۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158652
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۵۵
تعداد بازدید: 264
به گزارش «پیروان مــوعــود»، جنبش هدف قرار دادن سیاستمداران مسلمان در سراسر اروپا که بسیاری از آنها را به استعفا واداشته، نوعی نگرش عدم ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، جنبش هدف قرار دادن سیاستمداران مسلمان در سراسر اروپا که بسیاری از آنها را به استعفا واداشته، نوعی نگرش عدم تحمل و تنفر نسبت به مسلمانان است.

با ظهور نژادپرستی در این قاره، سیاستمداران مسلمان در کشورهایی مانند بلژیک و هلند هدف حمله قرار گرفتند و بسیاری مجبور شدند سیاست را رها کنند؛ هر چند برخی نیز در برابر فشارها مقاومت کرده اند.

سیاستمداران مسلمان در سوئد و آلمان با توجه به روابط خود با سازمان های غیر دولتی تحت فشار قرار دارند؛ در حالی که برخی در هلند و بلژیک به دلیل امتناع از پذیرش نسل کشی ارامنه با حملاتی مواجه هستند.

در انگلیس، «زک گلد اسمیت» نامزد حزب محافظه کار برای کسب سمت شهردار لندن، رقیب مسلمان خود «صادق خان » را به ارتباط با افراط گرایان متهم می کند.

وزیر مسکن سوئد که هفته گذشته مجبور به استعفا شد، به خبرگزاری آناتولی گفت که به او تهمت ارتباط با داعش زده شده است. «مهمت کاپلان» پس از حملات رسانه ای استعفا داد.

کاپلان که متولد ترکیه است، گفت در برنامه های سازماندهی شده توسط سازمان های غیر دولتی (NGO) حضور می یافت. او با اشاره به اینکه تمامی این سازمان ها در سوئد فعالیت قانونی دارند، گفت: «من نمی توانم بپرسم که در این گردهمایی ها چه کسانی حضور می یابند و چه کسانی حضور ندارند.»

او گفت: «با وجود آنکه من و حزبم همیشه علیه نژادپرستی، اسلام هراسی، یهود ستیزی و هر گونه افراط گرایی مبارزه می کنیم، [رسانه ها] تلاش کرده اند تا مرا به عنوان یک نژادپرست، اسلامگرای افراطی نشان دهند.»

«یسری شمس الدین خان» دیگر عضو حزب سبز، مسلمان دیگری است که پس از انتقادات از دست ندادنش با یک روزنامه نگار زن، مجبور به کناره گیری از سیاست شد. خان گفت که او به دلیل اعتقاداتش با این زن دست نداده اما در عوض به نشانه احترام، دست خود را بر روی قفسه سینه اش قرار داده است.

«یاسین آیپک»، عضو شورای شهر «سیگتونا» مجبور شد پس از حضور در یک مراسم افطاری که توسط یک سازمان غیر دولتی برگزار شده بود، استعفا دهد.

«نباهت گوجلو» یکی از اعضای پارلمان دولت هامبورگ گفت که رهبران حزب در این کشور سیاستمداران از جوامع مهاجر را تنها به عنوان یک راه تامین امنیت پذیرفته اند اما آنها را در تصمیم گیری ها راه نمی دهند.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

آخرین اخبار