امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۴:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158674
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۳۸
تعداد بازدید: 353
به گزارش «پیروان مــوعــود»، جمعیت اسلامی شهر لنسینگ در ایالت میشیگان آمریکا یک مکان موقت برای عبادت در اختیار کلیسای «یونیتارین ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، جمعیت اسلامی شهر لنسینگ در ایالت میشیگان آمریکا یک مکان موقت برای عبادت در اختیار کلیسای «یونیتارین یونیورسالیست» این شهر قرار داد؛ زیرا ساخت و ساز ساختمان جدید این کلیسا هنوز پایان نیافته است.

کاترین برت، کشیش این کلیسا گفت: این یک داستان دوست‌داشتنی و یک رابطه زیبا است.

سهیل چودری، رئیس جمعیت اسلامی لنسینگ پس از اینکه از وضعیت این کلیسا مطلع می‌شود، از آن‌ها دعوت می‌کند که برای برگزاری آیین‌های دینی از مسجد این مرکز به صورت رایگان استفاده کنند تا کار ساخت ساختمان کلیسا به پایان برسد.

از آن پس، مراسم‌ این کلیسا هر یکشنبه در محل این مسجد برگزار می‌شود و در نخستین حضور اعضای کلیسا در مسجد در روز ۱۵ فروردین‌ماه، اعضای جمعیت اسلامی لنسینگ با قهوه از مسیحیان پذیرایی کرده و گوشه و کنار مرکز را به آن‌ها نشان دادند.

ساختمان جدید این کلیسا طبق برنامه ماه آینده تکمیل خواهد شد و این کلیسا قصد دارد به محض تمام‌شدن کار ساخت و ساز به آنجا نقل مکان کند.

این کلیسا نیز تصمیم دارد که اعانه‌هایی را که در یکی از مراسم‌های روز یکشنبه این ماه جمع می‌شود به نشانه سپاسگزاری و تقدیر از مهربانی اعضای جمعیت اسلامی به این مرکز اهدا کند. این هدیه نیز از سوی جمعیت اسلامی لنسینگ به سازمان امداد اسلامی آمریکا داده خواهد شد.

با توجه به وجود درگیری‌ها و تضادهای موجود میان ادیان مختلف، همکاری و روابط دوستانه میان این کلیسا و مسجد می‌تواند الگویی برای ایجاد صلح و وحدت در جهان باشد.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها