امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158688
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۲۱
تعداد بازدید: 381
به گزارش «پیروان مــوعــود»،  «پیتر کوک» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا امشب به سوالات خبرنگاران در خصوص وظایف و شرایط 250 ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»،  «پیتر کوک» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا امشب به سوالات خبرنگاران در خصوص وظایف و شرایط 250 کماندوی آمریکایی که بناست به سوریه اعزام شوند، با خبرنگاران سخن گفت.
کوک گفت گه این نیروها «در خطوط مقدم و نبرد رویاروی با تروریست‌ها حضور نخواهند داشت ولی مسلح خواهند بود و در صورت نیاز از خود دفاع خواهند کرد.»
خبر حضور این 250 کماندو را البته امروز «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا که در آلمان به سر می‌برد با رسانه‌ها در میان گذاشته بود؛ منتقدان آمریکایی اصرار دارند که این اعزام‌های تدریجی سربازان آمریکایی در قالب نیروهای ویژه، با قول‌های اولیه اوباما مبنی بر وارد نشدن سربازان آمریکایی در میادین نبرد عراق و سوریه در تناقض است.
سخنگوی پنتاگون گفته‌های امروز اوباما را اصلاح هم کرد و گفت که همه این 250 نفر، نیروی ویژه نخواهند بود و برخی از آنها امدادگر و برخی نیز متخصص آماد و پشتیبانی خواهند بود.پیتر کوک در خصوص که این نیروها به نیروهای محلی برای عقب راندن تروریست‌های داعش، به آنها مشاوره و کمک خواهد داد. سخنگو گفت که این نیروها به ایجاد تصویری بهتر از واقعیات میادین نبرد برای دستگاه‌های اطلاعاتی، کمک خواهند کرد.
کوک در خصوص دیگر جزئیات مربوط به عملیات این نیروها گفت که برای حفظ امنیت نیروهای آمریکایی، تعداد نیروهایی که دقیقاً در هر منطقه درگیری وارد می‌شوند و نحوه عملیات آنها، فعلاً محرمانه است.

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها