امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۲۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158697
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۴۷
تعداد بازدید: 395
به گزارش «پیروان مــوعــود»، یک زن مسلمان محجبه در فرانسه که از افت فشار رنج می‌برد به مطب دکتر مراجعه کرده بود، اما دکتر این مطب ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، یک زن مسلمان محجبه در فرانسه که از افت فشار رنج می‌برد به مطب دکتر مراجعه کرده بود، اما دکتر این مطب حاضر به معاینه بیمار به علت داشتن پوشش اسلامی نشد.

جریان از این قرار بود که این زن محجبه مثل همیشه به پزشک معالجش مراجعه کرده بود، اما دکتر همیشگی حضور نداشت و دکتری که نقش پزشک جانشین را ایفاء می‌کرد، در یک عمل غیرحرفه‌ای برای این بیمارکه مبتلا به افت فشار خون بود، داروی ضدفشار تجویز کرد، دارویی که برای او نه تنها فایده‌ای نداشت بلکه برای او مضر نیز بود. این پزشک همچنین از او خواست 23 یورو هزینه ویزیت بپردازد که بیشتر از حد متعارف بود. بانوی محجبه حاضر به پرداخت این هزینه اضافی نشده و اصرار داشت تا پزشک برای او داروی درست را تجویز کند. در این لحظه بود که دکتر با عصبانیت برگه نسخه را پاره کرده و گفت: من از زنان حجاب دار خوشم نمی‌آید.

این پزشک از ترس شکایت قانونی حاضر نشد سخنانش را جلوی دوربین تکرار کند. این رفتار تحقیرآمیز پزشک سبب شد که بیمار محجبه از او شکایت کند اما دادستان عمومی هیچ واکنشی نسبت به این شکایت نشان نداد. دکتر نیز مدعی شد که بیمار رفتار تهاجمی داشته است، درحالی که بیمار می‌گوید این پزشک از تحقیر و اهانت کلامی استفاده کرده و گفته است: دیگر نمی‌خواهم زنان محجبه را در فرانسه ببینم!

یکی از پزشکان دیگر نیز شهادت داده بود که این تنها یکی از موارد شکایت رفتار غیرحرفه‌ای این پزشک می‌باشد و او پیش از این نیز سابقه چنین برخوردی را با بیمارانش داشته است.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها