امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۴:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158713
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۰۶
تعداد بازدید: 278
به گزارش «پیروان مــوعــود»، ویتالی چوركین نماینده دائم روسیه در سازمان ملل به خبرگزاری روسیا سگودنیا گفت: هیات روسی در سازمان ملل ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، ویتالی چوركین نماینده دائم روسیه در سازمان ملل به خبرگزاری روسیا سگودنیا گفت: هیات روسی در سازمان ملل پیشنهادهای خود را به كمیته ضد تروریستی ارائه كرده است كه نام این دو گروه در آن قرار دارد.

چوركین همچنین به خبرگزاری ایتارتاس گفته است كه گنجانده شدن نام این دو گروه در فهرست تروریستی سازمان ملل سبب مجاز بودن حمله به مواضع آنان خواهد شد.
روسیه پیشتر هم خواستار چنین اقدامی شده بود، اما در جریان شكل گیری مذاكرات سوری سوری با فشار چند كشور عربی این موضوع مسكوت ماند كه با اقدام اخیر گروه های تروریستی ضد سوری مورد حمایت سعودی ها موسوم به گروه ریاض كه احرار الشام نیز عضو آن است برای خروج از مذاكرات ژنو، مسكو دوباره این طرح را پیگیری می كند تا این دو گروه خارج از توافق آتش بس شناخته شوند و مواضع آنها هدف حمله های ارتش سوریه و بمباران های روسیه قرار گیرد.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نیز پیشتر اعلام كرده بود كه روسیه قبلا به شورای امنیت پیشنهاد كرده بود نام احرارالشام و جیش الاسلام در فهرست گروه های تروریستی قرار گیرد اما به توافق با شركای غربی تن داد و از ادامه اصرار بر این خواسته خود صرف نظر كرد.

وی تاكید كرده بود كه روسیه موضوع گنجاندن نام گروه های تروریستی و افراط گرایی را كه تلاش می كنند با تغییر نام به فعالیت خود ادامه دهند در فهرست ویژه مطرح می كند.
گروه های تروریستی فعال در سوریه تحت حمایت گروه كشورهای غربی عربی ضد سوری به ویژه آمریكا و متحدان منطقه ای آن از جمله عربستان سعودی و قطر قرار دارند.


انتهای پیام /654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها