امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۲۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15872
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۵۵
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا مرندی نماینده مردم تهران در نطق میان دستور امروز (یکشنبه) خود در صحن ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا مرندی نماینده مردم تهران در نطق میان دستور امروز (یکشنبه) خود در صحن علنی مجلس ضمن تبریک میلاد امام زمان (عج) و خلق حماسه شکوهمند 24 خرداد انتخاب حسن روحانی را به سمت ریاست جمهوری تبریک گفته و برای خدمت وی به نظام جمهوری اسلامی و مردم آرزوی توفیق کرد.
 
مرندی همچنین از محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور مستقر کشورمان به دلیل نقاط قوت آن و خدمات دو دوره ریاست جمهوری تشکر و قدردانی کرد.
 
نماینده مردم تهران در ادامه با اشاره به تحقق حماسه سیاسی ادامه داد: حالا که حماسه سیاسی به اوج خود رسیده است، مسئولان باید تلاش کنند که از این نشاط عمومی برای عرصه‌های مختلف کشور به ویژه حوزه اقتصادی استفاده شود تا حماسه اقتصادی مدنظر مقام معظم رهبری تحقق پیدا کند.
 
وی به لزوم توجه به اقشار ضعیف جامعه، مبارزه شفاف با مفسدان اقتصادی و تمرکز جدی برای تحقق عدالت به ویژه در حوزه سلامت اشاره کرد و اظهار داشت: عدالت در سلامت باید از اولویت‌های دولت یازدهم باشد.
 
مرندی در توصیه خود به حسن روحانی متذکر شد: همکاران خود را از متقی‌ترین و ولایی‌ترین افراد انتخاب کنید و اگر این گونه نبودند آنها را به کار نگیرید.
 
نماینده مردم تهران به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص سلامت جامعه اشاره کرد و گفت: عوامل مختلف فرهنگی، اجتماعی و زیست‌محیطی در سلامت انسان اثر گذار است و از این رو اعتلای سلامت جامعه نیازمند همکاری همه بخش‌هاست لذا وزرا به صورت اعم و وزیر بهداشت به صورت اخص به جایگاه والای سلامت اعتقاد داشته و عوامل موثر بر آن را به خوبی بشناسند.
 
وی مراقبت اولیه از سلامت را کلید سلامت همگانی دانست و تصریح کرد: دولت باید به سلامت مردم محروم به ویژه در روستاها توجه کنند و آن را اولویت قطعی خود بدانند و در عین حال درمان سرپایی را به بستری ترجیح دهند.
 
مرندی در همین زمینه به لزوم استفاده از تجارب سایر کشورهای غربی و صنعتی اشاره کرد و افزود: غربی‌ها متوجه شدند که نقش خدمات مدرن و تجهیزات پزشکی کمتر از 4 درصد است از این رو آمریکا در حال الگوبرداری از شبکه سلامت ماست و برخی اساتید کشورمان در این حوزه نیز به آنجا سفر کرده‌اند.
 
نماینده مردم تهران با یادآوری تجربه موفق جمهوری اسلامی در بهبود چشمگیر شاخص سلامت در اوج جنگ تحمیلی، تصریح کرد: آن دوره باعث شد آوازه جمهوری اسلامی در محافل بین‌المللی بپیچد.
 
وی در پایان تاکید کرد: وزیر بهداشت دولت یازدهم باید در ارتقای سلامت اهتمام ویژه داشته باشد و کمیسیون بهداشت مجلس نیز از وزیری با این ویژگی‌ها حمایت خواهد کرد.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار