امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۶:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158759
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۱۵
تعداد بازدید: 318
به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزنامه "دیلی تلگراف" چاپ انگلیس روز شنبه فاش کرد که "عبدالقادر مؤمن" قبلا در یکی از مساجد لندن، مبلغ بود.به ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزنامه "دیلی تلگراف" چاپ انگلیس روز شنبه فاش کرد که "عبدالقادر مؤمن" قبلا در یکی از مساجد لندن، مبلغ بود.
به نوشته این روزنامه، عبدالقادر که به دلیل رنگ کردن ریش خود با حنا معروف شده است، پس از آنکه نهادهای امنیتی انگلیسی او را به اتهام تبلیغ تفکرات افراطی بین جوانان بازجویی کردند، به سومالی گریخت.

دیلی تلگراف خاطرنشان کرد، پس از مدتی ویدیویی از عبدالقادر در شمال سومالی منتشر شد که از تشکیل گروه مسلح جدیدی خبر داد.
وی در آن ویدیو با ابوبکر بغدادی سرکرده داعش بیعت کرد.

این روزنامه همچنین عبدالقادر را با پروندۀ قتل یک نظامی انگلیسی در سال 2013 مرتبط دانست.
داعش ساخته و پرداخته سرویسهای اطلاعاتی و جاسوسی آمریکایی و اسرائیلی است و تفکرات آن برخاسته از وهابیت است؛ به عقیده کارشناسان این گروه تروریستی با عقاید وهابی و افراطی خود به دنبال تخریب چهره اسلام در دنیا است. "ابوبکر بغدادی" سرکرده اصلی گروه تروریستی داعش در دوران حضور اشغالگران آمریکایی در عراق، در زندان بوکا در اختیار آمریکایی ها بود. با ایجاد این گروه شمار قابل توجهی از افراطی‌ها از کشورهای مختلف حتی آمریکا و کشورهای اروپایی، در سایه سکوت مقامات آن کشورها و با همکاری سرویسهای اطلاعاتی غربی و همپیمانان آنها در منطقه به راحتی توانستند به این گروه تروریستی ملحق شوند. اما اکنون بازگشت این تروریستها به یکی از بزرگترین مشکلات کشورهای غربی تبدیل شده است.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار