امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15876
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۵۵
تعداد بازدید: 154
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در نهمین همایش بین‌المللی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در نهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت که در سالن همایش‌های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت میلاد امام زمان (عج) اظهار داشت: ملت ما از دیرباز با عشق به اولیای دین زنده و با حیات بودند و امروز بیش از هر زمان دیگری محبت اولیای دین را در دل خود دارند.

رئیس مجلس با تاکید بر این که روایت عدیده‌ای وجود دارد که ایرانیان از دیرباز با عشق به ولایت زندگی کردند گفت: امروز ثمرات این مسئله را در زندگی فردی و اجتماعی آنها شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه در مقوله ظهور امام عصر (عج) قیام‌هایی از طریق اهل حق صورت می‌گیرد افزود: همچنین سخن از دولتی اهل حق در میان است که تا قیام موعود این دولت ادامه می‌یابد؛ امیدواریم انقلاب اسلامی ایران همان دولتی باشد که قیام مهدی موعود منتهی می‌شود.

لاریجانی با تاکید بر اینکه در باب انتظار روایات و تالیفات بسیاری وجود دارد و بسیاری از ادیان الهی چنین موضوعی را مطرح کردند گفت: وجود منجی که عالم را از ستمگران پاک کند در دیگر ادیان هم هست اما در آیین مقدس اسلام این مسئله جلوه قوی‌تری دارد.

رئیس مجلس با بیان اینکه در این کنفرانس بحث مواجهه با این انتظار بزرگ از منظر تربیت است افزود: دو نوع مواجهه با تربیت وجود دارد، نخست تاثیرات عصر توجه به منجی و اصل انتظار در تربیت فردی و اجتماعی و دوم برنامه‌های امام مهدی (عج) و تکامل و بلوغ روحی انسان‌ها است.

وی ادامه داد: در مکتبی که موضوع انتظار از اعمال آن به شمار می‌رود در سطح کلان تاثیرات شگرفی در بعد فردی و اجتماعی خواهد داشت.

لاریجانی با اشاره به زندگی در غرب و جدایی دین از زندگی اجتماعی گفت: در این راستا انسان‌ها نسبت به تکنولوژی حالت ابزاری یافتند و انسان دچار پدیده استثمار تکنولوژی شد که برخی از فلسفه گران از این پدیده به عنوان بحران هویت نام بردند.

رئیس مجلس محصور کردن دانش به محصولات و نفی دانش‌های متافیزیک را عاملی دانست که عصیانی را پایه گذاری کرد که به محرومیت انسان از بخش زیادی از معارف ختم شد.

وی با بیان اینکه اکثر اضطراب‌ها ریشه در ناامیدی و یاس دارد، گفت: نشان دادن استعمار نو را به صورت قانونی و با کمک رسانه‌های مدرن دارای توجیه کردن بزرگترین ستاد امروز است؛ اینکه قدرتمندان تصمیم می‌گیرند به عراق و یا افغانستان و یا سوریه حمله کنند به بهانه مبارزه با تروریسم این را عنوان می‌کنند و در صدد قانونی جلوه دادن این مسئله هستند از این رو آخرین درجه فساد با استناد به قانون ظلم کردن است.

لاریجانی یاد آور شد: با ولایت تکوینی تفکر اسلامی وجود امام زمان (عج) واسطه فیض تلفی می‌شود و همه حیات مجدد می‌یابند؛ از این رو این امر نشان می‌دهد که انسان‌ها متکی به یک مرجع بزرگ و کامل هستند و یاس نیز وجود ندارد.

رئیس مجلس تصریح کرد: جامعه مایوس همانند انسان ناامید و بی‌هویت عملا به بن بست رسیده است و با ژست‌های تبلیغاتی کوتاه مدت نمی‌تواند تصویر واقعی خود را در حوادث مختلف نشان ندهد.

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه غیبت امام عصر (عج) ریشه در آماده نبودن روحی جامع ما دارد گفت: اگر جامعه ما همه هم دل بودند هرگز حضور ایشان به تاخیر نمی‌افتاد و سعادت دیدار امام عصر (عج) نصیب ما می‌شد.

وی با تاکید بر اینکه امام از نقطه زیر بنایی تحول جامعه حرکت را آغاز کردند و تربیت انسان‌ها را مدنظر قرار دادند گفت: انقلاب و اصلاحات باید اول از درون افراد باشد و بعد به جامعه بیاید.

لاریجانی با تاکید بر اینکه اگر می‌خواهیم جامعه به سوی مدینه مهدوی برود باید به سمت صداقت و دوستی برویم نه تضاد و درگیری گفت: این به معنای چشم پوشی از حق نیست.

وی تصریح کرد: مبارزه با ظلم محور اساسی انقلاب مهدوی است و هر چه عمق فرمان افزایش یابد این مبارزه شدت می‌یابد و در زمان ظهور به حداکثر خود می‌رسد و نکته مهم آمادگی برای تربیت جهادی است و آماده بودن منتظران به روحیه مجاهدانه آنها مربوط می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه خاورمیانه امروز قطعا ناپایدار و خاورمیانه جدید در حال حدوث براساس تلاش مجاهدانه است گفت: با صلاح آمریکایی نمی‌شود این کار را کرد  چراکه آبروی مجاهدان اسلامی را می‌بردند و جهاد اسلامی برای ایجاد فضای دوستی است نه توحش.

لاریجانی در ادامه آبادانی سرزمین‌ها را یکی از نتایج ظهور دانست و گفت: حضور تولید گران نمونه‌ای از تربیت مهدوی است.

رئیس مجلس در پایان سخنان خود به موضوع امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و آن را اصل زیر بنایی برای تربیت مهدوی دانست که در واقع نشان دادن دوستی است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها