امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۸:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158778
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۲۵
تعداد بازدید: 231
به گزارش «پیروان مــوعــود»، مسلمانان مینه سوتا از تبعیضی که علیه آنها در محل کارشان به دلیل دین شان صورت می گیرد، گلایه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، مسلمانان مینه سوتا از تبعیضی که علیه آنها در محل کارشان به دلیل دین شان صورت می گیرد، گلایه دارند.

«آماریتا سینگ» یکی از مسئولان در شورای روابط اسلامی آمریکا گفت در این ایالت به حقوق کارگران و کارمندان بر اساس دین شان توجهی نمی شود.

«نستحو عبدی» که در خط تولید شرکت سخت افزاری «تروث» کار می کند، گفت او تنها به زمانی برای ادای فریضه نمازش نیاز دارد.

عبدی گفت: در چند هفته ابتدایی کارم نمازم را به جا می آوردم، پس از گذشت چند هفته، آنها به من گفتند که دیگر نباید نماز بخوانم.

عبدی گفت که او و دیگر مسلمانان به مدیرشان شکایت کرده اند اما به نتیجه ای نرسیده اند.

«عبدالرحمن محمود» دیگر کارمند همین شرکت گفت که مدیر نماز وی را قطع کرده تا به او بگوید او اجازه ندارد در این مکان نمازش را به جا بیاورد. او گفت احساس می کند به او توهین و بی احترامی صورت گرفته است. محمود که شش فرزند دارد و یک مهاجر از آفریقای شرقی است؛ سال 2005 به آمریکا مهاجرت کرد. او گفت آزادی مذهبی یکی از دلایل آمدن وی به آمریکا بود.

«جیلانی حسین» مدیر اجرایی شورای روابط اسلامی آمریکا در مینه سوتا گفت محمود وضعیتی مانند میلیون ها مهاجری را دارد که به امید زندگی بهتر به آمریکا مهاجرت کرده اند.

حسین گفت: برای دستیابی به این رویا آنها به کار در کارخانجات مشغول شدند. و امروز شغل های با درآمد پایین و نیاز به تجربه کم را این مهاجران پر کرده اند.

سنگ گفت این سازمان در سال 2015 حدود 200 مورد شکایت از مسلمانان دریافت کرده که بیشتر آنها مربوط به درگیری ها به خاطر به جا آوردن نماز بود.

سینگ گفت مسئولان شورای روابط اسلامی آمریکا اغلب برای کمک به حل و فصل موضوع، به محل شکایت مراجعه می کنند.

سینگ گفت این شورا از شرکت ها می خواهد سیاست های خود را تغییر دهند و در قبال تعهدات مذهبی خود مسئولانه عمل کنند و حقوق معوقه مسلمانان را پرداخت کنند و به دیگر کارمندان آموزش های لازم در مورد اسلام را ارائه کنند.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها