امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158791
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۴۲
تعداد بازدید: 284
به گزارش «پیروان مــوعــود»، به همت جامعه مفتیان روسیه و با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در این كشور، فیلم «محمد رسول‌الله (صلی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، به همت جامعه مفتیان روسیه و با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در این كشور، فیلم «محمد رسول‌الله (صلی الله علیه وآله)» در مراسم افتتاحیه هفته فرهنگ اسلامی در سینمای تاریخی «آورورا» شهر سن‌پترزبورگ، به نمایش درآمد.

در آیین افتتاحیه هفته فرهنگ اسلامی «دمیر محی‌الدین»، معاون جامعه مفتیان روسیه پیام راویل عین‌الدین، رییس جامعه مفتیان روسیه را قرائت كرد. راویل عین‌الدین در این پیام، نمایش فیلم «محمد رسول‌الله (صلی الله علیه وآله)» را به فال نیک گرفت و آرزو داشت که هفته فرهنگ اسلامی بتواند به معرفی و درک درست از اسلام در روسیه کمک كند.

معاون جامعه مفتیان روسیه در ادامه سخنرانی خود به فیلم «محمد رسول‌الله (صلی الله علیه وآله) اشاره كرد و گفت: این فیلم چهره رحمانی پیامبر اسلام (صلی الله علیه وآله) را نشان می‌دهد و اینكه حضرت محمد (صلی الله علیه وآله) ادامه‌دهنده راه انبیاء گذشته خود بوده و در این مسیر رسالت خود را تکمیل كرده است.

وی برای کسانی که دیدن فیلم را حرام و بدون دیدن آن، فتوا صادر كرده‌اند، اظهار تأسف و افزود: امیدوارم به زودی این فیلم در سراسر روسیه به نمایش عموم گذاشته شود.

در ادامه این مراسم «مجید مجیدی» نیز در سخنانی با اشاره به زحمات هفت‌ساله‌اش برای ساخت این فیلم، این سال‌ها را شیرین‌ترین سال‌های زندگی خود دانست.

وی در بخش پایانی سخنانش به تحریم فیلمش از سوی برخی کشورها اشاره کرد و گفت: این فیلم توسط برخی کشورها ندانسته و ندیده تحریم شده است و من بارها از همه علما دعوت کرده‌ام که فیلم را کامل ببینند و گفت‌وگو کنند تا چهره تازه‌ای از اسلام معرفی شود.

وی همچنین تأکید کرد که برای ساخت «محمد رسول‌الله (صلی الله علیه وآله)» تلاش کرده است تا نظر علمای اهل سنت و شیعه را اعمال کند.

در مراسم نمایش این فیلم که به کوشش جامعه مفتیان روسیه با همکاری رایزنی فرهنگی ایران برگزار شد، بیش از 500 نفر از فرهیختگان اسلامی، علمی و هنری جامعه روسیه از جمله کلیسای ارتودکس، یهودیان و متولیان سینما، حضور داشتند.

گفتنی است، هفته فرهنگ اسلامی در چارچوب دستور «ولادیمیر پوتین»، رییس جمهور روسیه با هدف طرح تربیت کادر متخصص با دانش عمیق در حوزه تاریخ و فرهنگ اسلام، به همت اداره دینی مسلمانان فدراسیون روسیه با همکاری دانشگاه دولتی مسکو، دانشگاه دولتی شهر سن‌پترزبورگ، موزه دولتی ارمیتاژ، آکادمی علوم روسیه، انستیتوی اسلامی مسکو و دانشگاه بین‌المللی سن‌پترزبورگ، برگزار می‌شد.

بنا بر این گزارش، دمیر محی‌الدین، معاون جامعه مفتیان روسیه، پیش از اکران فیلم و در نشستی خبری به برگزاری هفته فرهنگ اسلامی در سن‌پترزبورگ نیز با هدف معرفی و درک صحیح از دین مبین اسلام در جامعه روسیه اشاره كرد و در ادامه از نمایش فیلم «محمد رسول‌الله (ص)» به عنوان اولین برنامه هفته فرهنگ اسلامی، یاد كرد.

دبیر برگزاری این همایش در ادامه سخنان خود به تماشای فیلم در مسکو اشاره و اظهار كرد: بسیار تحت تأثیر محتوا و ساخت آن قرار گرفتم. از آقای مجیدی برای حضور در این برنامه فرهنگی بسیار سپاسگزارم.

سپس مجید مجیدی در این نشست خبری، از تلاش هفت‌ساله خود برای ساخت این فیلم سخن گفت و در ادامه به حوادث سالیان اخیر در منطقه مسلمانان اشاره کرد. وی گفت: در جهانی زندگی می‌کنیم که متأسفانه امروز قرائت‌های خیلی زشتی از اسلام به تصویر کشیده می‌شود؛ قرائت‌هایی که هیچ نسبتی با ذات اسلام عزیز ندارند.

وی افزود: درباره ترور، خشونت، آدم‌کشی و جنایاتی که امروزه به اسم اسلام صورت می‌گیرد، باید گفت که آنها نام اسلام را به سرقت برده‌اند و این اسلام نیست. کشور روسیه نیز درگیر نگاه خشونت‌آمیز از سوی گروه‌های تندرو است و امروز ایران و روسیه در یک جبهه متحد علیه خشونت و تروریسم قرار دارند.

مجیدی ادامه داد: امیدوارم از طریق مسایل فرهنگی بتوانیم چهره واقعی اسلام را معرفی کنیم. من تلاش کردم با ساخت این فیلم، دریچه تازه‌ای به دنیای غرب باز و چهره صحیحی از اسلام را معرفی کنم.

این کارگردان معروف سینمای ایران همچنین تأکید کرد كه برای این فیلم از بهترین‌های جهان استفاده و تلاش کرده است این فیلم در وهله اول اتحاد میان مسلمانان را تقویت کند.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

آخرین اخبار