امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15881
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۵۹
تعداد بازدید: 146
به گزارش فارس به نقل از وال استریت، گوگل هفته گذشته  با پرداخت 1.1 میلیارد دلار شرکتی به نام waze را خریداری کرد. این شرکت در زمینه عرضه برنامه‌های ...

به گزارش فارس به نقل از وال استریت، گوگل هفته گذشته  با پرداخت 1.1 میلیارد دلار شرکتی به نام waze را خریداری کرد. این شرکت در زمینه عرضه برنامه‌های ناوبری و نقشه خوانی همراه تخصص دارد و کارشناسان معتقدند خرید آن توسط گوگل به معنای تشدید رقابت این شرکت با دیگر شرکت های بزرگ تولیدکننده پلاتفرم‌های همراه مانند اپل و مایکروسافت است.

خرید یاد شده نگرانی‌ها در مورد کنترل انحصاری بازار خدمات نقشه خوانی و ناوبری همراه را در میان رقبای گوگل افزایش داده و همین مساله باعث شده تا کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا در اندیشه رسیدگی به این خرید 1.1 میلیارد دلاری برآید.

کارشناسان حقوقی می‌گویند بعید است کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا جلوی این خرید را بگیرد و بیشتر احتمال می‌رود که از گوگل خواسته شود مدارکی ارائه دهد تا ثابت شود این شرکت با خرید تازه‌اش رقابت در بازار خدمات نرم افزارهای نقشه خوان را انحصاری نخواهد کرد.

قبل از نهایی شدن خرید waze توسط گوگل، گفته می‌شد مایکروسافت و فیس بوک هم به دنبال خرید آن بوده‌اند، اما گوگل با ارائه پیشنهادی بالاتر رقبای خود را عقب زد.

انتهای پیام/ آ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها