امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158822
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۰۲:۴۹
تعداد بازدید: 274
به گزارش «پیروان مــوعــود»، واکنش سفارت آمریکا به حوادث روز گذشته و شروطی که معترضان پس از خروج از منطقه سبز بغداد اعلام کردند از ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، واکنش سفارت آمریکا به حوادث روز گذشته و شروطی که معترضان پس از خروج از منطقه سبز بغداد اعلام کردند از مهمترین اخبار مربوط به عراق است.
به گزارش پایگاه النهرین، سفارت آمریکا در بغداد به حوادث روز گذشته عراق واکنش نشان داد و اعلام کرد: آمریکا از آنچه در داخل مجلس عراق رخ داد و ضرب و شتم برخی افراد و لطمه وارد کردن به اموال نگران است.
در بیانیه سفارت آمریکا آمده است: در عین حال که ما حق اعتراض مسالمت آمیز را درک می کنیم همنوا با سازمان ملل و اتحادیه اروپا خواستار خویشتنداری و احترام به نهادها و حقوق دیگران هستیم.


سفارت آمریکا بیان کرد: ما از دولت عراق و همه رهبران سیاسی و مسئولان امنیتی و نمایندگان جامعه مدنی می خواهیم که همگرایی داشته باشند تا امنیت برقرار شود و روند اصلاحات سیاسی و اقتصادی به پیش برود.
در ادامه این بیانیه آمده است: داعش دشمن سرسخت همچنان باقی است و در مناطق مختلف عراق از جمله بغداد دست به یورش می زند.ما از همه طرفها می خواهیم به همگرایی برای شکست داعش روی آورند تا خواسته ها و آمال ملت عراق در ثبات اقتصادی و بسط امنیت و حاکمیت شفاف برآورده شود.
در پایان این بیانیه ذکر شده است: آمریکا شریک دولت و ملت عراق در همه زمینه ها بر اساس توافق نامه استراتژیک میان دو کشور است.


بیانیه معترضان پس از خروج از منطقه سبز بغداد


این در حالی است که کمیته سازماندهی اعتراضات جریان صدر با صدور بیانیه ای اعلام کرد: اگر ظرف یک جلسه پارلمان دولت تکنوکرات تشکیل نشود ما به مرحله دوم یعنی برکناری روسای سه گانه و در غیر این صورت مرحله سوم یعنی انتخابات زودهنگام و در صورت محقق نشدن این گزینه هم، ملت از همه ابزار مشروع استفاده خواهد کرد که حداقل آن شورش مدنی و اعتصابات سراسری است.


در این بیانیه آمده است: به منظور دادن فرصت به سیاست گذاران عراق ما به آنها مهلت می دهیم.مردم هم اکنون از موضع اقتدار و قدرت از منطقه سبز خارج می شوند و در احترام به ساحت امام موسی بن جعفر (ع) و سالروز شهادت ایشان.پس از پایان مراسم شهادت بازگشتی قوی خواهیم داشت و وای بر دزدان و مفسدان.
در پایان بیانیه گفته شده است: ای توده مردم ای قهرمانان بازگشت ما پس از پایان مراسم سالروز شهادت خواهد بود و ما تجمع گسترده ای در جمعه آینده خواهیم داشت و کمال تشکر و قدردانی از نیروهای امنیتی داریم.

 

آخرین اخبار
پربازدید ها