امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158881
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 374
به گزارش «پیروان مــوعــود»، "روسیا الیوم" در یادداشتی نوشت:‌ هر روز نقاب از چهره گروه های افراطی به اصطلاح محافظ دین یکی پس از ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، "روسیا الیوم" در یادداشتی نوشت:‌ هر روز نقاب از چهره گروه های افراطی به اصطلاح محافظ دین یکی پس از دیگری کنار می رود و ادعاهای ساختگی و توهمات دروغین آنها که ابزاری برای فریب حامیان خود بوده، بر ملا می شود.

این گروههای افراطی از «القاعده» گرفته تا «داعش»، همگی شعار دین را سرداده و پرچم اسلام را برای پوشش جنایتهای خود و قانونی جلوه دادن قتل عام وحشیانه ای که در حق هزاران مردم بی گناه در سراسر جهان، اعم از مسلمان و غیر مسلمان مرتکب می شوند، را بالا گرفتند.

دو گروه «القاعده» و «داعش» دو روی تروریسم  هستند، هر چند که در برخی موارد به ویژه روند سربازگیری و بهره مندی از منابع مدرن تفاوت هایی با یکدیگر دارند، البته این موضوع بنا به گفته کارشناسان گروههای افراطی به طور قابل توجهی به تفاوت زمانی و تکنیکی دوره های ظهور هریک از آنها باز می گردد.

با وجود چنین تفاوت هایی بین دو گروه، هم ترازی و پیوندهای عمیق ایدئولوژیک عامل اجتماع آنها شده است که روزنامه انگلیسی «تلگراف» در گزارش خود پیرامون این گروهها بدان تصریح نموده است.

 پرچم دین، پوششی برای جنایت های ضد بشری

کارشناسان و تحلیلگران از زمان ظهور این گروه های افراطی که  با اعمال زشت و غیر انسانی خود، مورد توجه فراوان رسانه ها قرار گرفتند، توجه بسیاری نشان داده اند. براساس آخرین نظر سنجی مرکز مطالعات مذهبی و جغرافیای سیاسی، اغلب افراد منتسب به این گروهها، علوم پایه را بیشتر از دین اسلام  فرا گرفته اند.

طبق این نظرسنجی در مورد 100 نفر از رهبران افراطی این گروهها، برخلاف ادعای باطلشان آنها فقط زوایای اندکی از دین اسلام را می دانند.

 اسامه بن لادن و ابوبکر بغدادی

«بن لادن» سرکرده گروه القاعده که طرفداران بسیاری از گوشه و کنار جهان برای شرکت در مبارزات به اصطلاح جهادی، دور او را گرفتند، در مدرسه سکولار درس خواند و سپس رشته اقتصاد و مدیریت کسب و کار را آموخت. او هیچ مدرک رسمی در زمینه علوم دینی دریافت نکرده است.

«بن لادن»، که هزاران جنگجو را دراردو گاههای نظامی زیربوته دین گرد خود جمع کرده بود، هیچ احاطه ای به مبادی و زوایای پنهان دین اسلام نداشت، اما در همان زمان به عنوان محافظ دین و ولی امر مسلمانان معرفی شد.

 پدر خواندگان دین، بدون دین

به طور کلی تمام عناصر این گروههای تروریست و افراطی، دین اسلام را به عنوان مجوزی برای تحقق منافع شخصی خود به کار گرفته و تمام ویرانی ها و خشونت های موجود، نشانه هایی دال بر این گونه مواضع هستند.

این نخستین باری نیست که کارشناسان بر پیشینه علمی این جنگجویان که تعدادشان هر روز در حال افزایش است، تمرکز می کنند. اما بیشتر گزارش ها و مطالعات نشان می دهد که اکثریت آنها در زمینه علوم، مهندسی، پزشکی و کامپیوتر تحصیل کرده اند.


داعش افراد اصیل را جذب می کند

شاید این موضوع که برخی زندگی علمی و کاری خود را رها کرده و به صفوف داعش می پیوندند، تعجب برانگیز باشد. از جمله این افراد، «سیف الدین الرزقی تونسی» است که در رشته مهندسی الکترونیک تحصیل کرده است. او به عنوان یک عنصر داعش هیچ سابقه دینی عمیقی نداشته و از طریق گروههای افراطی جذب داعش شده است.

«محمد اموازی» مشهور به « جان جهادی» یکی دیگر از عناصر گروه داعش نیز فارغ التحصیل رشته کامپیوتر بوده که معروفترین اعدام های این گروه را اجرا می کند.

جذب این افراد تحصیل کرده به چنین گروههای افراطی از روی صدفه و اتفاق نیست، در گزارشی از «مارتین رز» مشاور شورای انگلیس در خاور میانه و آفریقا با عنوان « دژ عقل» آماری ارائه می شود دال بر آنکه آموزش علوم در بارور کردن فکر انتقادی در دانشجویان ناتوان بوده و آنها فقط «فکر مهندسی» داشته و بدین گونه بازیچه دست تروریست ها شوند..

عناصر مسلح گروه داعش و القاعده و دیگر گروههای افراطی پرچم دین را برای پوشش اعمال زشت خود بالا برده واز ساده لوحی حامیان خود برای بسط خلافت و ریختن خون بی گناهان نهایت سوء استفاده را می کنند، گویی داستان مغول عصر حاضر را رقم می زنند.انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها