امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158900
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۰۷
تعداد بازدید: 325
به گزارش «پیروان مــوعــود»، کمیسیون بین المللی آزادیهای مذهبی ایالت متحده آمریکا، اقدامات ضد بشری رژیم سرکوبگر بحرین را محکوم، و خواستار ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، کمیسیون بین المللی آزادیهای مذهبی ایالت متحده آمریکا، اقدامات ضد بشری رژیم سرکوبگر بحرین را محکوم، و خواستار باز خواست این دولت شد.

بنا به نقل از وبگاه خبری «اللؤلؤة»، این کمیسیون آمریکایی، از استمرار تبعیض مذهبی هدفمند و برنامه ریزی شده علیه شیعیان بحرین خبر داد.

بدبن منظور، این ارگان بر اجرای تحقیق و بررسی کامل نقض حقوق بشر شیعیان در سالهای گذشته از سوی آل خلیفه تأکید کرد.

کمیسیون آمریکایی آزادیهای مذهبی در گزارش سال 2016، ضمن تأکید بر ادامه سیاستهای بازجویی، بازداشت و کشتار شیعیان در بحرین، به بازداشت «میثم سلمان» روحانی شیعه و فعال سیاسی گفتگوی ادیان اشاره کرد.

گزارش ارائه شده، بازداشت این روحانی شیعه را محکوم کرد و گفت سلمان به دلیل انتقاد از سیاستهای جنایت کارانه آل خلیفه و حمایت از حقوق بشر از سوی این نظام بازداشت شد.

کمیسیون آزادیهای مذهبی آمریکا، اعتراض شدید اللحنی به عدم محکومیت مقامات امنیتی این کشور که مرتکب نقض حقوق بشر مانند شکنجه و کشتار شیعیان می شوند، در گزارش خود ارائه داد.

در همین راستا، این کمیسیون رسانه های ملی بحرین را بدلیل استفاده از سخنان تفرقه انگیز علیه شیعیان محکوم کرد.

همچنین در این گزارش آمده است که شیعیان بحرینی مجوز فعالیت در ارتش و دستگاههای امنیتی این کشور را ندارند، و از داشتن مسؤولیتهای برجسته در دستگاههای امنیتی این دولت محروم می باشند.

این در حالی است که گزارش تأکید کرده که  تعرض رژیم بحرین به مجالس عزاداری عاشورا و مخالفت با برخی نمادهای عاشورایی از سوی این نظام، کشتار دهها شیعه بحرینی بوسیله نیروهای امنیتی را به دنبال داشته است.

 گزارش کمیته بین ‌المللی آزادیهای مذهبی آمریکا در پایان به این نکته تاکید کرده است که پرونده تخریب مساجد شیعیان در بحرین از سوی این نظام حل و فصل نشده است. این رژیم طی سال 2011 میلادی دست‌کم 30 تا 35 مسجد شیعیان را تخریب کرد.

انتهای پیام/750

 

برچسب ها: شیعه,بحرین,حذف
آخرین اخبار