امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۶:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158912
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۳۵
تعداد بازدید: 274
همزمان با سفر قریب‌الوقوع مقامی آمریکایی به لبنان و سفر وزیر اسرائیلی به آمریکا برای تشدید تحریم‌ حزب‌الله، آژانس امنیت ملی آمریکا نیز بزودی گزارش تشدید تحریم حزب‌الله را ارائه می‌کند.

به گزارش پیروان موعود، منابع آمریکایی می‌گویند که گزارش آژانس امنیت ملی آمریکا برای تحریم حزب‌الله بزودی نهایی می‌شود.

«متیو لویت» مدیر برنامه «استاین» (برای مقابله با تروریسم و اطلااعات) در اندیشکده «بنیاد واشنکتن برای سیاست خاور نزدیک» اعلام کرده است که طی هفته‌های آتی، پیش‌بینی می‌شود که آژانس امنیت ملی آمریکا، گزارش خود در مورد حزب‌الله را تکمیل کرده و به کنگره و رئیس‌جمهوری ارائه کند.

به نوشته روزنامه سعودی عکاظ، این گزارش در راستای هدف قرار دادن شرکت‌ها و سازمان‌های مرتبط با حزب‌الله در سرتاسر جهان و در چارچوب اقدامات دولت آمریکا و مصوبات وزارت دادگستری و گزارشات وزارت خزانه‌داری، ارائه خواهد شد.

باراک اوباما قانون تحریم حزب‌الله به شماره «2297» را در 18 دسامبر 2015 امضا کرده بود و پیش از تایید رئیس‌جمهوری آمریکا، این قانون در کنگره نیز با اجماع تصویب شده بود. از آن تاریخ به مدت 120 روز آژانس امنیت آمریکا فرصت داشته است تا این گزارش را که مدعی اقدامات تررویستی و پولشویی و قاچاق از سوی حزب‌الله است، به کنگره و رئیس‌جمهور ارائه کند.

هر چند مدت 120 روزه در تاریخ 18 آوریل گذشته به پایان رسید، اما به نظر می‌رسد آژانس امنیت ملی آمریکا برای تکمیل شدن گزارش خود زمان بیشتری را مطالبه کرده باشد.

نکته قابل توجه، همزمانی تقریبی ارائه این گزارش با سفر «اسرائیل کاتص» وزیر اطلاعات اسرائیل به آمریکاست که قرار است 22 ماه می جاری، برای تشدید تحریم‌های حزب‌الله، به نیویورک سفر کند (جزئیات بیشتر).

کاتص قصد دارد در آمریکا حمایت دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان کنگره را برای اعمال تحریم‌های فعال‌تر بر حزب‌الله و هرکسی که به آنها کمک می‌کند، جلب کند.

علاوه بر این، منابع لبنانی دو هفته پیش گزارش دادند که «دانیل گلاسر» معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم بزودی به لبنان می‌رود تا تحریم آمریکا علیه حزب‌الله به اتهام تروریسم را برای مسئولان لبنانی تشریح کند.

وبگاه خبری «المرکزیه» لبنان گزارش داد که زمان این سفر اوایل ماه «می» است و گلاسر مسئولان لبنانی را در چند و چون قانون «منع حمایت مالی بین‌الملل از حزب‌الله» و اثرات و چگونگی تعامل با آن که متعرض بخش بانکی لبنان نشود، قرار خواهد داد (جزئیات بیشتر).

تعجیل در ظهور حضرت حجت (عج) صلوات

منبع:فارس

آخرین اخبار
پربازدید ها