امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158925
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۳۹
تعداد بازدید: 420
به گزارش پیروان مــوعــود، حجت الاسلام محمد صالحی کارشناس مسائل مذهبی کشورمان درباره القاب امام موسی کاظم (ع) گفت: امام موسی کاظم هفتمین امام شیعیان ...

به گزارش پیروان مــوعــود، حجت الاسلام محمد صالحی کارشناس مسائل مذهبی کشورمان درباره القاب امام موسی کاظم (ع) گفت: امام موسی کاظم هفتمین امام شیعیان است که مشهورترین لقب ایشان کاظم و صابر و معروف‌ترین کنیه‌ ایشان ابوالحسن است.

وی افزود: به جهت کثرت زهد و عبادتشان معروف به العبد الصالح و به جهت علم و فرو خوردن خشم و صبر مشهور به الکاظم شدند.

کارشناس مسائل مذهبی کشور درباره تعداد فرزندان امام هفتم شیعیان گفت: بنا بر اقوالی امام موسی کاظم 19 پسر و 18 دختر داشتند که جانشین و امام بعدشان حضرت علی بن موسی الرضا (ع) است.

محمد صالحی بیان کرد:دیگر فرزندان آن امام بزرگوار که در میان ایرانی ها از احترام و ارزش بالایی برخوردار هستند می شود به بزرگانی چون حضرت احمد بن موسی یا  شاهچراغ ،حضرت محمد بن موسی(ع)،  حضرت حمزه بن موسی(ع)  و حضرت فاطمه معصومه (ع) اشاره کرد.

کارشناس مذهبی کشورمان درباره علت به زندان کردن امام موسی کاظم (ع) گفت: در کتابی نقل شده است،زمانی که هرون الرشید از محبوبیت امام موسی کاظم(ع) در میان مردم خبر دار شد و متوجه شد که مردم شب و روز به پیش امام می روند و مسائل و سوالات خودرا به پیش آن حضرت می برند از جایگاه خود بهوحشت افتاد و آن امام بزرگوار را به زندان انداخت که البته این یکی از هزاران دلیل می تواند باشد.

صالحی خاطر نشان کرد: امام موسی کاظم (ع) چهار سال آخر عمر شریفشان را در زندان های هارون الرشید گذراندند اما امام دست از مبارزه برنداشت و از راه آموزش و تعلیم اطرافیان خود به مبارزه پرداختند که سرانجام توسط زهری که در زندان به آن حضرت دادند، به شهادت رسیدند.

تعجیل در ظهورحضرت حجت(عج) صلوات

منبع: میزان

 

آخرین اخبار
پربازدید ها