امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۸:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158935
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۱۲
تعداد بازدید: 387
به گزارش «پیروان مــوعــود»، شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی اوضاع در حلب فردا چهارشنبه جلسه فوق العاده ای را برگزار خواهد کرد.از سوی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی اوضاع در حلب فردا چهارشنبه جلسه فوق العاده ای را برگزار خواهد کرد.
از سوی دیگر استفان دی میستورا، فرستاده ویژه سازمان ملل در سوریه از موافقت دولت سوریه برای تعلیق عملیات حلب خبر داد.
وی شورای امنیت را در جریان تلاش های هدفمندش برای متوقف کردن جنگ در سوریه قرار خواهد داد. دی میستورا با اشاره به اظهارات گذشته خود که بشار اسد را بخشی از راه حل سوریه توصیف کرده بود، گفت: دولت سوریه بخشی از راه حل است.
دی میستورا عصر سه شنبه پس از ارائه گزارش خود به شورای امنیت در نشستی با خبرنگاران گفت: دولت سوریه اعلام کرده است آماده است از زمانی که متعاقبا از سوی دمشق اعلام خواهد شد، تمامی حملات هوایی و توپخانه ای به تمامی نقاط حلب را برای ۶ هفته متوقف کند. وی اعلام کرد در اسرع وقت به سوریه باز خواهد گشت.
وی گفت: این مأموریت بسیار سخت به فرجام خواهد رسید و حقایق میدانی ثابت کرده است که اگر حملات متوقف نشوند ممکن است در جاهای دیگر نیز تکرار شوند.
به گفته منابع دیپلماتیک دی میستورا شورای امنیت را در جریان دیدار مبسوطی که در آخرین سفرش با بشار اسد داشت، قرار داده است.
شورای امنیت قرار است در نشستی فوق العاده چهارشنبه اوضاع حلب را بررسی کند.

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها