امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۲۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15897
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، محمدرضا حبیبی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ورود 99 هزار و 244 فقره پرونده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، محمدرضا حبیبی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ورود 99 هزار و 244 فقره پرونده وارده به دادسرای مرکز استان اظهار کرد: 99 هزار و 249 فقره پرونده‌ نیز مختومه در دادسرای اصفهان داشتیم که جلوی افزایش پرونده گرفته و نیز 24 هزار و 284 فقره پرونده مختومه اعلام شده است.

وی با بیان اینکه یک هزار و 165 فقره از موجودی اجرای احکام کسر شده است، افزود: اجرای احکام انقلاب مرکز استان 8 هزار و 138 فقره پرونده بوده است که در مقابل پرنده‌های مختومه 6 هزار و 589 فقره در مقابل مختومه بوده است.

دادستان عمومی و انقلاب استان اصفهان در آمار مقایسه‌ای سال 90 با سال 91 با اشاره به  اینکه 92 هزار و 530 فقره و در سال 91، 99 هزار و 244 فقره پرونده بوده است، گفت: در حالی که هر سال نرخ رشد جرم 10 درصد رشد بوده است، نرخ رشد 7.5 درصدی جرم در کلان شهر اصفهان طبیعی است و این در حالی است که نرخ رشد وارده  به دادسرا  در سال 91 کاهش داشته است.

وی به موارد پیشگیرانه اشاره کرد و ادامه داد: عدم مرخصی به مجرمان سابقه‌دار، ایجاد بانک اطلاعاتی مجرمان سابقه‌‌دار، افزایش کنترل الکترونیکی پلیس در سطح شهر، اجرای توقیف وسایل نقلیه و سلب آرامش مردم از مواردی است که به کاهش ورود این پرونده‌ها جلوگیری و در  کاهش رشد پرونده‌ها موثر بوده است.

حبیبی همچنین به بحث تصادفات کنترل شده، توقیف موقت خودروها، اجرای احکام  و ابطال کارت سوخت موتورسیکلت‌ها به بزرگراه‌ها، عبور خودروها برای ورود به خطوط تندروی اتوبوس اشاره کرد و افزود: در راستای کاهش روش‌های پیشگیرانه اطلاع‌رسانی ویژه‌ای در مورد شرکت‌ای سودجو و نیز کلاه‌بردار که از سادگی مردم سوء استفاده‌ کرده‌اند، انجام شده است.

*مردم همچنان فریب شرکت‌های مضاربه‌ای کلاه‌بردار را می‌خورند

وی با بیان اینکه از مردم خواسته شده به چنین شرکت‌هایی که وعده مبلغ‌های زیادی سود را به بهانه شرکت‌های مضاربه‌ای می‌دهند مردم توجه نداشته باشند، تصریح کرد: سرعت، دقت و قاطعیت در پرونده‌های جنایی زیاد است، اما رسیدگی به رفع تبعیضات، افزایش اشتغال و کاهش بیکاری  در دست دستگاه قضا نیست.

دادستان عمومی و انقلاب استان اصفهان همچنین به لایحه پیشگیری از وقوع جرم در تشخیص مصلحت نظام اشاره و بیان کرد: مجموعه دستگاه قضایی، انتظامی، اطلاعاتی و دانشگاهی در این مجموعه عضو هستند که امیدواریم این لایحه به نتیجه برسد.

*جلوی تصرف 2 هزار و 400 اراضی و مرتع اصفهان گرفته شد

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به‌ مهم‌ترین پرونده‌های وارده به دادسرای اصفهان از جمله به کلاهبرداری 45 میلیارد تومانی شرکت نفت جی، پول‌شویی 15 میلیارد تومانی، شرکت‌های کاغذی غیرقانونی‌ مشهور به نفت پایتخت اشاره کرد و گفت: 300 جریب از زمین‌های وقفی منطقه مرغ اصفهان سندزنی و تصرف غیرقانونی از اموال غیر دولتی بوده است که در حال پیگیری است و نیز جلوی تصرف دو هزار و 400 هکتار از اراضی گرفته شد.

حبیبی همچنین به‌ مهم‌ترین پرونده‌ی اخیر در رابطه با قاچاق مواد مخدر اشاره کرد و اذعان داشت: 12 نفر قاچاقچی عمده خرید و فروش بیش از یک تن کراک که یکی از آنها بین‌المللی است دستگیر و حکم اعدام تمام آنها صادر شده است.

وی در خصوص اینکه در دستگاه قضایی  واحدی به نام واحد نظارت و ارزشیابی قضات تشکیل شده است، افزود: با مجوز قانونی‌ که از دادسرای انتظامی قضات دریافت می‌شود، به دقت اعمال و شیوه‌ی عملکرد قضات مورد بررسی قرار می‌گیرد.

*اعدام 40 نفر در زمینه مواد مخدر

دادستان عمومی و انقلاب استان اصفهان همچنین ادامه داد: 40 نفر در زمینه‌ مواد مخدر در سال گذشته اعدام شده‌اند.

حبیبی همچنین در مورد جلوگیری از توسعه شهرک صنعتی محمودآباد و رسیدگی به مسئله کشاورزان شرق اصفهان را دو اقدام مهم سال گذشته در دستگاه قضایی اصفهان برشمرد.

وی در پایان متذکر شد: جلوی واگذاری اراضی محمودآباد را در حالی که قسمتی از اراضی فروخته شده بود، گرفتیم.
انتهای پیام/63012/ذ40/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار