امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158973
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۰۵
تعداد بازدید: 333
به گزارش «پیروان مــوعــود»، «والتر گروس»، رییس دفتر کمیته­ بین­ المللی صلیب سرخ در شهر حلب گفت: «هر کجا که ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، «والتر گروس»، رییس دفتر کمیته­ بین­ المللی صلیب سرخ در شهر حلب گفت: «هر کجا که باشید صدای انفجار  را  می­ شنوید. هیچ محله­ ای از شهر باقی نمانده که به آن حمله نشده باشد. مردم با مرارت تمام زندگی خود را ادامه می­ دهند. در این­جا همه در هراس جان خود هستند و هیچ­کس نمی­ داند چه خواهد شد.»

در بحبوبه­ نبردهای روزافزون در طول هفته­­ گذشته، بیمارستان قدس در شرق حلب در عرض یک شب به کلی ویران شد و در نتیجه چندین نفر کشته و تعداد زیادی از مراقبت­های درمانی که می ­توانست جان آن­ها را نجات دهد محروم شدند.

ماریان گاسر، ریاست نمایندگی کمیته­ بین ­المللی صلیب سرخ در سوریه گفت: «حمله­ اخیر به بیمارستان قدس که با حمایت و پشتیبانیِ کمیته­ بین­ المللی صلیب سرخ اداره می ­شد، به هیچ وجه قابل پذیرش نیست. با این حال متأسفانه این اولین باری نیست که خدمات درمانی نجات­ بخش مورد حمله قرار می­ گیرند. ما از تمامی طرف­های درگیر می­ خواهیم تا غیرنظامیان را از حملات خود مصون نگه دارند. به بیمارستان­ها حمله نکنید، از تسلیحاتی که خسارات گسترده به بار می ­آورند استفاده نکنید، در غیر این صورت، حلب در ورطه­ یک بحران انسانی خواهد افتاد.»

حلب دومین شهر بزرگ سوریه و یکی از شهرهایی است که بیش­ترین آسیب را در طول درگیریِ 5 سالِ گذشته دیده است. بخش­های بزرگی از شهر تخریب شده، و زیرساخت­های آن به شدت آسیب دیده ­اند که در نتیجه­ آن غیر نظامیان ماه­ها است بدون آب و برق به سر می­ برند. خشونت­های فزاینده، میلیون­ها نفر را که بسیاری از آن­ها آوارگانی هستند که در نزدیکی خطوط مقدم زندگی می­ کنند، در معرض خطر جدی قرار داده و امکان دریافت کمک­های ضروری را از آن­ها گرفته است.

کمیته­ بین­ المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر سوریه با تأمین دارو، تجهیزات و آب پاک، از بیش­تر تأسیسات درمانیِ حلب در دو سوی خط مقدم حمایت کرده ­اند. با افزایش شدت درگیری­ها، پشتیبانی مستمر از سرپناه ­های آوارگان، آشپزخانه­ های عمومی و زیرساخت­های آبی می­تواند با وقفه مواجه شود.

به تازگی کمیته­ بین­ المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر سوریه توانستند ذخایر اضطراری غذا و دارو را در دو سوی شهر مستقر کنند. با این حال، افزایش اخیر درگیری به این معناست که این ذخایر را که انتظار می­ رود به زودی به اتمام رسند، نتوان دوباره جایگزین کرد.


تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/654

 

آخرین اخبار
پربازدید ها