امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 158994
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 320
به گزارش «پیروان مــوعــود»، دادگاهی در شهر فرانکفورت آلمان، روز چهارشنبه (۴ مه/۱۵ اردیبهشت ماه) محاکمه‌ی یک شهروند آلمانی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، دادگاهی در شهر فرانکفورت آلمان، روز چهارشنبه (۴ مه/۱۵ اردیبهشت ماه) محاکمه‌ی یک شهروند آلمانی ایرانی‌تبار را به اتهام "جنایت جنگی" آغاز کرد.

این جوان ایرانی‌ـ‌آلمانی مظنون به عضویت در گروه تروریستی داعش به اتهام ارتکاب جنایت جنگی در دادگاهی در آلمان محاکمه شد. وی با سر بریده قربانیان خود نیز عکس گرفته بود.

خبرگزاری فرانسه در گزارشی از این محاکمه نوشت که "آریا لاجوردی" ۲۱ ساله به دادگاه گفته است که وی نمی‌خواسته در این عکس‌ها حضور داشته باشد و تصور هم نمی‌کرده که این عکس‌ها به شبکه‌های اجتماعی راه یابد.

اما دادستانان آلمان او را از این جهت متهم به جنایت جنگی کرده‌اند که با قربانیان بی‌نام و نشان جنگ داخلی سوریه رفتار تحقیرآمیز داشته است.

به نوشته سایت آمریکایی رادیوفردا، عکس‌های مورد اشاره که در آن آریا لاجوردی سر بریده قربانیان را نگه داشته است به بهار سال ۲۰۱۴ برمی‌گردد که پس از مدتی در وب‌سایت فیس‌بوک منتشر شد.

دادستانان فدرال آلمان معتقدند که او با دو تن از همراهانش این عکس‌ها را به منظور تحقیر قربانیانی گرفته است که به زعم آنها کافر یا بی‌ایمان بودند.

اما آریا لاجوردی که خطر دست‌کم یک سال زندان او را تهدید می‌کند، در نخستین جلسه محاکمه خود این اتهام را رد کرده و اظهار داشت که فقط برای کمک به قربانیان حکومت بشار اسد به سوریه رفته است.

وی ماجرای عکس‌ها را به این شکل تعریف کرده که جماعتی روستایی که خود را به محل وقوع جنایت رسانده بودند از او چنین عکس‌هایی گرفتند، در حالی که وی صرفا برای کمک به مردم آنجا رفته بود.

او همچنین اتهام عضویت در این گروه‌ها را تکذیب کرده، اگرچه تایید کرده که آموزش استفاده از اسلحه دیده است. دادستانی فدرال آلمان هنوز نتوانسته پی ببرد که چه گروهی به او آموزش نظامی داده است.

سایت دویچه وله نیز در خبر خود از این جلسه نوشته است: لاجوردی در جلسه دادگاه مضطرب و هراسان گفت که «ما وسط منطقه جنگی بودیم. من همان کاری را کردم که در چنین وضعیت خطرناکی ازت می‌خواهند.»

آریا لاجوردی پاییز سال گذشته در فرانکفورت بازداشت شد و از آن زمان در بازداشت به‌ سر می‌برد.

دادستانی آلمان اعلام کرد که دست‌کم ۱۰ پرونده مشابه دیگر در دست بررسی دارد و افراد دیگری با اتهام‌های مشابه لاجوردی در ماه‌های آینده دادگاهی خواهند شد.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/ 852

 

آخرین اخبار
پربازدید ها