امروز : شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - 2020 July 11
۱۳:۱۹
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 159
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۱۰
تعداد بازدید: 462
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از بلومبرگ، هشام زعزوع در رابطه با به تعلیق درآمدن پروازهای گردشگری ایران به مصر گفت: این اقدام به منظور ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از بلومبرگ، هشام زعزوع در رابطه با به تعلیق درآمدن پروازهای گردشگری ایران به مصر گفت: این اقدام به منظور از میان برداشتن اعتراضات سلفی‌های مصر به نزدیک‌تر شدن روابطبه گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از بلومبرگ، هشام زعزوع در رابطه با به تعلیق درآمدن پروازهای گردشگری ایران به مصر گفت: این اقدام به منظور از میان برداشتن اعتراضات سلفی‌های مصر به نزدیک‌تر شدن روابط میان دو کشور صورت گرفته است.
زعزوع تصریح کرد: این پروازها موقتا و با هدف آغاز مذاکرات با سلفی‌ها متوقف شده است.
وی خاطرنشان کرد: من به عنوان وزیر این فرصت را دارم تا با گروها و احزاب سیاسی به ویژه سلفی‌ها که با تصمیم از سرگیری پروازها مخالفند، رایزنی کنم.
گروه‌های تندروی سلفی نسبت به توافق ایران و مصر برای ازسرگیری پروازهای مستقیم بین 2 کشور و تبادل گردشگر به شدت واکنش نشان داده‌اند و مدعی هستند که ایران در نظر دارد تا مذهب تشییع را در مصر گسترش دهد.
نخستین پرواز ایرانی در 30 مارس (7 اسفند) با 45 گردشگر برای نخستین بار پس از 33 سال به فرودگاه بین‌المللی «اسوان» مصر به زمین نشست. این سفر به دنبال امضای توافق‌نامه‌ اخیر ایران و مصر به منظور تبادل گردشگر صورت گرفت.
پیش از این، وزیر گردشگری مصر از حضور گردشگران ایرانی در این کشور حمایت کرده و گفته بود: درآمد هر گردشگر ایرانی برای مصر روزانه 180 دلار است در حالی که متوسط درآمد یک گردشگر دیگر 72 دلار است بنابراین تفاوت فاحشی بین این دو وجود دارد.
انتهای پیام/ک  
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها